Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zmiana skrzyni na szybszą

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Zmiana skrzyni na szybszą

Postprzez remidzio » 30 sty 2020, o 11:21

Cześć, tak jak w temacie zastanawiam się nad zmianą skrzyni biegów w mojej astrze na szybszą. Mam silnik 1.8 XER i dość często jeżdżę autostradami, a niestety w obecnej przełożenie 5 biegu to 4 tys obrotów przy 140km/h. Znalazłem w internecie tabelę, z której wynika, że mam skrzynię F17+CR M25 (nie wiem czy ten kod oznacza coś oprócz identyfikacji). Podobno w zafirach B do tego silnika były montowane również skrzynie F17+WR M26 i one mają szybsze przełożenie. W mojej 5 bieg to 0,892 a w M26 to 0,756.
Pytanie do Was czy te skrzynie pasują jak plug and play czy coś tam trzeba przerabiać, czy orientujecie się jak takie przełożenie przekładało by się na prędkość obrotową silnika przy jakiej prędkości samochodu oraz czy Waszym zdaniem gra jest warta świeczki.
Nadmienię tylko że zbliżam się do 200 tys przebiegu i może czekać mnie niedługo wymiana sprzęgła, kół zmiennych faz rozrządu i innych rzeczy więc nie wiem czy jest sens inwestować w to autko mając w perspektywie dalsze użytkowanie głównie po autostradach.
Dziękuje za wszelkie rady i sugestie :)

Poniżej wklejam link do tabeli ze skrzyniami

https://opel2015.wordpress.com/2015/12/ ... ualna-f17/
remidzio
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2019, o 21:43
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.