Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z14XEP - kontrolka oleju.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z14XEP - kontrolka oleju.

Postprzez irokez941 » 16 lut 2020, o 19:39

Witam serdecznie.

Jestem załamany, ponieważ dwa miesiące temu wykonałem u mechanik "mini remont silnika" - wymiana pękniętej głowicy, rozrządu uszczelniaczy,płynów, itd., itp (koszt 3500 zł). Teraz okazało się, że trzeba jeszcze wymienić termostat, ponieważ temperatura na wyświetlaczu max 70-73 stopnie, a węże ciepłe.. No i.. po wymianie na rozgrzanym silniku zapala się kontrolka ciśnienia oleju (wcześniej zapewne temperatura była niższa).


Pojechałem z tym do mechanika, który stwierdził że jest prawie wszystko okey - ciśnienie na zimnym ok, 4.5 bar , na rozgrzanym 0.8 bar (wiem że to za mało, ale mechanik twierdzi że wraz z płynącym czasem, eksploatacją to ciśnienie się zmniejsza i się tyn nie przejmować), wymienił profilaktycznie czujnik.

Dzisiaj, po rozgrzaniu.. kontrolka znów na chwilkę zamrugała i cisza.. Po 30 km trasie, hamując z prędkości 100 km/h, znów nastąpiło zapalenie się kontrolki, które zniknęło natychmiast po dodaniu niewielkiej ilości gazu i pojawiło się terkotanie (popychacze? rozrząd?). Następnie przejechałem ok 1,5 km i znów sytuacja z kontrolką się powtórzyła, odstawiłem auto do garażu. Nie wiem teraz co dalej robić, zrobiłem praktycznie całą górę... a teraz pojawiło się to.

Od czego zacząć (Czy w ogóle jest jakieś rozwiązanie niekosztowne na tym etapie ) ? Panewki? Pompa? Wymiana silnika?

Dodam jeszcze, że przy wymianie głowicy, został wymieniony olej z 10w40 na 5w30 bez płukania (mechanik twierdzi ze wszystko jest czyste, a miska olejowa także została wyczyszczona). , a sytuacją z chwilowo zapalającą się kontrolką zdarzała się już przed remontem (latem) - niestety przy remoncie głowicy, mechanik nie pomierzył ciśnienia.

Olej obecnie to Valvoline Synpower 5w30 - stan max, zauważyłem niższe spalanie oleju.

Pomyślałem jeszcze o zmianie oleju na 5w50, np. VALVOLINE VR1 RACING 5W50. Czy to dobry pomysł?


Z góry dziękuje za rady i życzę miłego wieczoru.
irokez941
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 gru 2017, o 19:01
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Z14XEP - kontrolka oleju.

Postprzez arek84 » 18 lut 2023, o 13:03

Znalazłeś przyczynę problemu? Po wymianie rozrządu i uszczelki pod głowicą, mam identyczne objawy.
arek84
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2023, o 12:59
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Z14XEP - kontrolka oleju.

Postprzez irokez941 » 19 lut 2023, o 20:27

Pompa oleju, wraz z pokrywą rozrządu. Były rysy, nie trzymało ciśnienia oleju.
irokez941
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 gru 2017, o 19:01
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.