Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falujące obroty Z14XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Falujące obroty Z14XEP

Postprzez jakubyd » 25 lut 2020, o 20:29

Witam,
Mam problem z falującymi obrotami w zakresie 100 rpm tylko i wyłącznie na zimnym silniku przez jakieś 30s po tym czasie wszystko w normie. W czym tkwi problem?rozrząd?
jakubyd
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 20:26
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez Patrykus » 25 lut 2020, o 20:41

sądzę że problem tkwi w tym że nie chce ci się poczytać forum, poszukaj w tym dziale bo już było
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez jakubyd » 25 lut 2020, o 21:24

to jest mój pierwszy samochód i nie znam się zbyt dobrze na motoryzacji, więc nie znam wielu terminów jakimi się posługujecie. Zrobiłem research i ludzie piszą dodatkowo o szarpaniu samochodu, falowaniu podczas jazdy, problemami z lampą alladyna. A u mnie silnik pracuje jak należy, nie traci na mocy, tylko te cholerne obroty minimalnie falują przez krótki czas.
Ktoś napisał, żeby sprawdzić silniczek krokowy, przepustnice. Zgadza się?
jakubyd
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 20:26
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez Wigo48 » 25 lut 2020, o 23:08

Czyszczenie przepustnicy to pierwsze co bym robił, ale tu może być przyczyna w małych luzach zaworowych. Dopiero jak się nagrzeje silnik powiększają się i obroty się stabilizują. Rozrząd nie tu nic do tego.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez soltys_viara » 27 lut 2020, o 09:47

Miałem podobnie u siebie, po odpaleniu na zimnym silniku, bardzo delikatnie falowała wskazowka obrotomierza dopóki obroty nie spadły na ok 800rpm. Któregoś razu zdjąłem przewody od odmy i przeczyściłem, było trochę syfu. Wskazówka się uspokoiła od tego czasu.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez jakubyd » 27 lut 2020, o 12:06

Dzięki za podpowiedzi
jakubyd
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 20:26
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez topiq » 27 lut 2020, o 13:36

Jakie luzy zaworowe? To nie 1.6 tylko Z14XEP, który ma hydropopychacze. Przepustnica, przewody odmy jak najbardziej do sprawdzenia wyczyszczenia. Nie zaszkodzi. Te 30s auto chodzi na mapach fabrycznych i nie bierze pod uwagę wskazań sondy lambda. Na świece też bym spojrzał. Po zakupie był robiony serwis? Filtry, świece itp. Podpiął bym jeszcze do kompa, obadał korekty. Do +/- 25% ECU jeszcze skompensuje bez wywalania checka, ale na fabrycznych kiedy sonda nie pracuje, być może jest jakaś lekka nieszczelność w dolocie i stąd falowanie.
Wiesz... nie ma czegoś takiego jak diagnoza auta na odległość. Nawet pacjenta trzeba zbadać, zmierzyć ciśnienie, temperatury itp. Pierwsze auto, zawsze to jakiś początek i wstęp do mechaniki. Warto się zaopatrzyć w jakiś interfejs. Mniej inwazyjny typu ELM 327 nawet na BT i sobie podejrzeć parametry choćby w apce Torque. Przyda się też do czytania błędów z programem przykładowo ScanMyOpelCAN, zwraca się po kilku kasowaniach błędów ;)
Wyższa szkoła jazdy to opcom china clone. Nie będę się tu rozpisywał co potrafi, google masz. I oby tylko takie falowanie było problemem w Twojej Asterce. Przyjemnej jazdy.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Falujące obroty Z14XEP

Postprzez jakubyd » 27 lut 2020, o 14:20

Od razu po zakupie został wymieniony olej na castrol 5w30 z filtrami, jednak o świecach zapomniałem. Poprzedni właściciele nie zwlekali z wymianą oleju(max co 15tyś, udukomentowane).
jakubyd
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 20:26
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.