Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nierówna praca silnika i falujace obroty na biegu jalowym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Nierówna praca silnika i falujace obroty na biegu jalowym

Postprzez Ramzes1984 » 7 mar 2020, o 15:47

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Zacznę od tego, że mojego przypadku na forum nie ma. Owszem są podobne ale ja już wszystko sprawdzilem i wymieniłem. Samochód to Astra H 2006 rok Z16XEP. Objawy są takie: na zimnym silniku nic się nie dzieje. Na ciepłym faluja obroty, silnik lekko nierówno pracuje. Moc ma pełną. W czasie dawania gazu jest ok. Z okolic przepustnicy gdzieś pod nią dochodzą regularne sykniecia coś takiego: tsss tsss. Dźwięk podobny do spuszczania powietrza w ciężarówce. Dotychczas zrobione zostało: wymiana przepustnicy, wymiana przepływomierza, wymiana EGR, wymiana sondy lambda, sprawdzenie szczelności odlotu. Dodam, że przepustnica na halowym biegu nie wahluje klapka. Jest zamknięta.
Macie jakieś pomysły?
Ramzes1984
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 mar 2020, o 15:33
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Nierówna praca silnika i falujace obroty na biegu jalowy

Postprzez Ramzes1984 » 7 mar 2020, o 15:49

Miało być na jalowym biegu przepustnica nie wahluje
Ramzes1984
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 mar 2020, o 15:33
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.