Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XEP czyszczenie kanału EGR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XEP czyszczenie kanału EGR

Postprzez Niechybny » 11 mar 2020, o 13:13

Padła diagnoza o konieczności czyszczenia kanału EGR. Koszt u mechanika to 350zł Pytanie czy dało by się wyczyścić bez rozkręcania dolotu itp np za pomocą jakiegoś czyścika na drucie albo chemii?
Przy okazji usłyszałem ze ten typ silnika nie nadaje się do instalacji LPG bo ma za miękką głowicę i wypalają się gniazda zaworów.. Ktoś miał już takie problemy bo nie wiem czy nie myśleć o sprzedaży auta..
Niechybny
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 13:05
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Z16XEP czyszczenie kanału EGR

Postprzez Wigo48 » 11 mar 2020, o 14:15

Nie da się tego zrobić inną metodą niż zdjęcie całego kolektora ssącego i wydłubanie osadów ze spalonego oleju. Najczęściej te cieńsze kanaliki są całkiem zabetonowane. U mnie były już czyszczone trzykrotnie. Koszt 300 zł plus dwie uszczelki ok 50 zł.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP czyszczenie kanału EGR

Postprzez Whitemamba » 11 mar 2020, o 20:07

Nawet nie muszą być całe zaklejone. Ja miałem tylko 3 zapchane na odcinkach ok. 1cm. I już miałem wypadanie zapłonu. Można ogarnąć samemu, ale jest trochę kręcenia i odpinania kabli.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.