Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Tryb awaryjny, szarpanie.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez usterkagtc » 27 mar 2020, o 21:53

Jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim użytkownikom !:)
Mam następujący problem z Asterka.
Czasami, nie ma znaczenia czy zimna, czy ciepła, choć fakt że częściej zdarza się to na zimnym silniku-aut wpada w tryb awaryjny (migający check engine) oraz potwornie szarpie autkiem, wkręca się do 2tys obrotów i na tym kończy. Chodzi na 3 gary, chyba. Po zgaszeniu/odpaleniu samochodu 4-krotnie problem ustępuję. Nie ma znaczenia czy to LPG czy 95tka.
Udało mi się raz zajechać do mechanika akurat, gdy dany problem wyskoczył. Po podpięciu pod komputer powiedział, że do wymiany cewka. Także wymieniłem, lecz problem po jakiś 3 tygodniach wystąpił ponownie. Wymieniłem świece-również nic nie dało.
Błędy jakie mi wyskakują po „wypedałowaniu” to:
ECN 130000.
Proszę o pomoc.
Astra H GTC 2005 rok, 1.6 XEP + LPG



*jeśli był taki temat, przepraszam i proszę o odesłanie do odpowiedniego tematu.
usterkagtc
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 20:04
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez Whitemamba » 29 mar 2020, o 11:43

Coś tu nie pasuje. Skoro dalej masz migający check (czyli wypadanie zapłonu). Powinieneś mieć jeszcze inne błędy. A skoro wymieniłeś cewkę (oryginalna?) i świece to kolej na czyszczenie kanałów EGR.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez usterkagtc » 29 mar 2020, o 15:38

Źle mnie kolego zrozumiałeś. Tryb awaryjny plus migajacy check to tylko w danej chwili gdy problem łapie moja Asterke. Tak jak pisałem, po kilkukrotnym odpaleniu wszystko wraca do normy, zero śladów po usterce.
Dodam że po każdym odpaleniu po wpadnięciu w tryb awaryjny jakby odzyskiwała swoją moc, aż w końcu za ntym uruchomieniem jest wszystko w porządku.
Tak, oryginalna.
Myślałem o egr-ze. Pewnie dopiero w następny piątek/sobotę będzie czas się tym zająć.
usterkagtc
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 20:04
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez Whitemamba » 29 mar 2020, o 16:31

Sprawdź te kanały od egra. Miałem kiedyś podobną sytuację. Trzęsło autem, chodził na 3 gary, słaba reakcja na dodawanie gazu. Po kilku odpaleniach powiedzmy że wracało do normy. Rozebrałem, wyczyściłem kanały i jak ręką odjął. Zresztą zatkane kanały to standardowy problem silników XEP.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez usterkagtc » 29 mar 2020, o 20:34

Dziękuje za poradę, w najbliższym czasie sprawdzę i dam znać jaki przyniosło efekt.
usterkagtc
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 20:04
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez usterkagtc » 8 kwi 2020, o 19:35

Wyczyściłem egr, ale kanały to średnio miałem dojście. Narazie spokoj, autko jeździ normalnie.
usterkagtc
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 20:04
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez Whitemamba » 8 kwi 2020, o 20:49

Żeby wyczyścić kanały musisz wyciągnąć kolektor.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez MorphYou » 29 kwi 2020, o 20:27

Witam, mam podobny problem który opisałem w poście viewtopic.php?f=16&t=7698 .
Jestem dość zielony z mechaniki czy jestem w stanie sam wyczyścić owe kanały EGR? Czy jakiś dobry poradnik można polecić?
Pozdrawiam.
MorphYou
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 kwi 2020, o 17:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez Wigo48 » 30 kwi 2020, o 08:59

Jeśli masz małe doświadczenie w naprawach, to zdecydowanie polecam jakiegoś mechanika. Czas ok 4 godź, cena 250-300. Za to zupełnie inne auto. Przy okazji radzę wyczyścić przepustnicę.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tryb awaryjny, szarpanie.

Postprzez MorphYou » 30 kwi 2020, o 17:00

Odłączyłem dziś EGR, samochód gaśnie zaraz po odpaleniu chyba, że dodam gazu (jakby nie wiem musiał się przepalić) i po chwili pracuje normalnie nawet lepiej, nie skaczą obroty, oraz silnik nie szarpie przy ruszaniu. Czy mogę jeździć bez podłączonego EGR?
MorphYou
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 kwi 2020, o 17:50
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.