Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem ze sprzęgłem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem ze sprzęgłem

Postprzez Siwy » 10 kwi 2020, o 12:48

Witam wszystkich. Ostatnio w mojej Astrze podczas jazdy zauważyłem, że chyba kończy mi się sprzęgło albo już się skończyło. Gwałtownie przyspieszając auto nie do końca reaguje jak dawniej a mimo to obroty silnika idą w górę. Do tego biegi wchodzą ciężej niż wcześniej. Czy w obecnej sytuacji warto jechać do mechanika czy może próbować samemu wymieniać sprzęgło. Mam garaż, więc jakieś warunki są. Jeżeli samemu to jakie marki polecacie żeby kolejna wymiana nie była za wcześnie. Dzięki.
Siwy
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 mar 2020, o 15:47
Silnik: 1.4 Z14XEL


Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez Siwy » 27 kwi 2020, o 12:00

Hej, dla zainteresowanych lub dla tych, którym podobny problem się zrobi choć nie życzę, bo nie ukrywam to dość droga impreza i czasochłonna w moim przypadku dniówka strzeliła jak ... Tak jak pisałem zdecydowałem się na samodzielną wymianę, z pomocą przyszedł troszkę brat, ale bardziej do podawania :) Wczytałem się w temat bo najbardziej obawiałem się z jakiej firmy zamówić zdecydowałem na Sachs bo były najlepsze opinie, a zamówiłem dokładnie takie https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprze ... TRA-H-(A04)-1.4-75KM/55KW-[Z-14-XEL]#opis_start bo natrafiłem na najlepsza cenę. Ale nie wiem czy drugi raz bym się za to zabrał, mam nadzieję, że nigdy już nie będę musiał.
Siwy
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 mar 2020, o 15:47
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez andrejk » 14 lip 2021, o 18:19

Miałem podobny problem ostatnio, ale nie wiem czy zdecydowałbym się na samodzielną wymianę, coś tam się znam na mechanice, olej sobie wymienię, ale sprzęgło to już poważniejsza sprawa. Też kupiłem Sachs tylko że do mojego 2.0 jest delikatnie większe z tego co się orientuje

Pozdrawiam
andrejk
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lip 2021, o 18:14
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.