Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sprawdź poziom oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Sprawdź poziom oleju

Postprzez halfboy » 8 maja 2020, o 12:46

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z moją Asterką H, silnik Z16XEP, rocznik 2006. Rok temu w lipcu wymieniłem olej oraz filtr oleju. Nie wiem jaki był wcześniej (jestem pierwszym właścicielem w Polsce) więc zalałem Mobil 5W30, tak około 4L (chyba nieco ponad, dokładnie nie pamiętam). Mój problem polega na tym, że co jakiś czas zaświeca mi się kontrolka sprawdzenia poziomu oleju. Pojawia się ona w bardzo konkretnych sytuacjach:
- jazda przez pewien czas (różnie, raz po 10km, raz po 30km) na autostradzie / drodze ekspresowej, czyli gdy wyższa prędkość wchodzi w grę. Jeżdżąc po mieście przez ten prawie cały rok kontrolka zapaliła się hmmm... może dwa razy, nie więcej, a na autostradzie za każdym jednym razem,
- rozwiązanie problemu? Wystarczy zjechać na pobocze, zgasić silnik, wyciągnąć kluczyk i ... gotowe, kontrolka gaśnie i już się nie zapala do końca podróży (raz miałem sytuację że zapaliła się drugi raz na autostradzie).
- poziom oleju oczywiście sprawdzony, na zimnym silniku przed rozpoczęciem jazdy jest dokładnie między MIN a MAX,
- kiedy pojawia się kontrolka sprawdzam błędy za pomocą ELM327 oraz Torque (ELM może nie jest idealny ale niejednokrotnie pokazał mi błędy które rzeczywiście nakierowały mnie na rozwiązanie) - lista błędów jest pusta.

Czytałem w internecie na różnych forach iż jest to dość znany problem w Astrach ale hmmm... nikt nie znał do końca rozwiązania. Jedni pisali o zmianie oleju (co zamierzam tak za około miesiąc zrobić), inni o walniętym czujniku poziomu oleju, inni jeszcze że mechanicy w warsztatach sami nie wiedzieli co to jest za problem. Jeszcze inni pisali że skoro Astra mówi "olej" to żeby to olać ;)

Zwracam się więc do Was z pytaniem, czy ktoś może miał taki problem i go rozwiązał bo przyznam, że jest to po prostu irytujące.

Pozdrawiam
M
halfboy
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez Whitemamba » 8 maja 2020, o 12:58

Miałem jakieś 2 lata temu podobną sytuację po jeździe autostradowej (olej Castrol) po zmianie na inny problem już nigdy nie wystąpił. Oczywiście w twoim przypadku niekoniecznie to wina oleju.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez halfboy » 8 maja 2020, o 13:17

Hmmm... Rozumiem. Oczywiście może się to nie pokryć ale jaki olej teraz lejesz? Kupię jakiś inny przy tej zmianie oleju

Pozdrawiam
halfboy
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez Whitemamba » 9 maja 2020, o 17:53

Zawsze możesz spróbować 10w-40, ale to jak masz naprawdę duży przebieg. Ja jeżdżę na Motulu.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez halfboy » 11 maja 2020, o 08:05

Naprawdę dużego przebiegu to jeszcze nie mam, na liczniku (oficjalnie ;) ) mam aktualnie niecałe 185 000.
halfboy
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez Whitemamba » 11 maja 2020, o 10:51

A jaki to dokładnie mobil?
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez halfboy » 13 maja 2020, o 15:52

MOBIL SUPER 3000 XE 5W30 SM/SL CF C3 4L
halfboy
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sprawdź poziom oleju

Postprzez max78uk » 30 maja 2020, o 20:57

Ja osobiście jeżdżę na oleju Castrol edge 5w40.Miesiąc temu kupiłem auto był zalany jakiś olej,niestety właściciel Polak nie potrafił określić na jakim oleju jeździł-niestety.Jeżeli ubywa oleju-to ten typ tak ma według mojego mechanika
max78uk
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 maja 2020, o 12:30
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.