Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sonda lambda - błąd P0136

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Sonda lambda - błąd P0136

Postprzez Kampio » 24 cze 2020, o 18:27

Witam.

Od półtora roku zmagam się z problemem sondy, postaram się jak najkrócej to opisać.

Kilka miesięcy po zakupie auta wyskoczył mi błąd sondy lambda - pojechałem do Boscha, wymienili mi ją skasowali błędy. Pojeździłem jakiś czas i znowu wsykoczył ten błąd. Ale zignorowałem na rok, auto paliło niemiłosierni dużo i nie miało mocy.

Po roku zepsuł się mi zamek centralny, dałem do elektromechanika i przy okazji wymienił mi sondę (po raz drugi), pojeździłem może z 2/3 tygodnie i znów zapalił się ten sam błąd. Okazało się, że katalizator był wypalony. Kupiłem nowy i wymieniłem. Sonda została i nadal świecił się check engine z tym samym błędem.

W zeszłym tygodniu podpiąłem auto pod komputer i zrobiłem jazdę próbną, żeby zobaczyć co sonda pokazuje. I pokazywała stale 1.24V - no to padnięta sonda. Wymieniłem ją, pojeździłem 3 dni i dzisiaj znowu mi wyskoczył check. Podpinam pod obd, patrzę, a tam nadal stałe napięcie 1.24V.

I teraz pytanie gdzie jest problem? Wtyczki poczyszczone, styki nie są zaśniedziałe. Już mnie krew zalewa z tym gównem, bo auto pali tyle, że to jest nieprawdopodobne, jechać mu się też nie chce, ale zauważyłem, że po wymianie sondy w zeszłym tygodniu płynniej się jeździ, auto nie przerywa. Ja już na prawdę nie mam pojęcia o co z tym chodzi :(
Kampio
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 cze 2020, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Sonda lambda - błąd P0136

Postprzez Whitemamba » 25 cze 2020, o 16:07

Konkretnie, jakie błędy pokazuje?
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sonda lambda - błąd P0136

Postprzez Kampio » 25 cze 2020, o 16:46

Tylko i wyłącznie ten:

P0136 Sonda lambda (rząd 1, czujnik 2) Zakłócenie działania.

Innego kodu błędu nie mam, ewentualnie ECN013607 z metody gaz-hamulec, coś ją zakłóca.
Kampio
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 cze 2020, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sonda lambda - błąd P0136

Postprzez Kampio » 25 cze 2020, o 16:51

Tutaj mam filmik z testowego przejazdu gdy zamieniłem przewód masowy z sygnałowym, bo chciałem sprawdzić czy we wtyczce nie są przypadkiem przemienione.

Oczywiście przed zamienieniem było dokładnie to samo, stałe napięcie 1.24V na sondzie 2.

https://www.easypaste.org/file/9C74Vb5Q ... pg?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/NqtXGW2w ... p4?lang=pl
Kampio
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 cze 2020, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.