Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

ŚWISZCZENIE SILNIKA? PODCZAS WCIŚNIĘCIA PEDAŁU GAZU

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

ŚWISZCZENIE SILNIKA? PODCZAS WCIŚNIĘCIA PEDAŁU GAZU

Postprzez Damian2130 » 30 lip 2020, o 18:28

Witam,
Mam problem z moją asterka H.
Opiszę najpierw auto.
Astra H 1.6 twinport kod silnika Z16 XEP, licznik ma 128 500 km rozrząd wymieniony przy 90tys olej przy 120tys,zainstalowany gaz stag, obecnie wymienione świece oryginalne oraz cewka oryginalna, wyczyszczony zawór EGR, przepustnica czysta.
Wiec problem polega na tym że podczas wciskania pedału gazu lub stałym trzymaniu pedału wydobywa się jakby świst z silnikami tylko podczas dodawania gazu na jalowym biegu spokój. Czy ktoś się z tym spotkał i wie co może być przyczyną. Zauważam że auto zachowuje się tak zarówno na benzynie jak i gazie. Mechanik przez 3 dni szukał przyczyny lecz nie znalazł i rzekomo wszystko sprawdzał oprócz rozebrania silnika i kolektora.
Z góry przepraszam jeżeli powielam temat lecz nie znalazłem takiego. Proszę o sugestie pomoc.
Damian2130
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lip 2020, o 18:10
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: ŚWISZCZENIE SILNIKA? PODCZAS WCIŚNIĘCIA PEDAŁU GAZU

Postprzez Damian2130 » 30 lip 2020, o 21:02

Damian2130 napisał(a):Witam,
Mam problem z moją asterka H.
Opiszę najpierw auto.
Astra H 1.6 twinport kod silnika Z16 XEP, licznik ma 128 500 km rozrząd wymieniony przy 90tys olej przy 120tys,zainstalowany gaz stag, obecnie wymienione świece oryginalne oraz cewka oryginalna, wyczyszczony zawór EGR, przepustnica czysta.
Wiec problem polega na tym że podczas wciskania pedału gazu lub stałym trzymaniu pedału wydobywa się jakby świst z silnikami. Tylko podczas dodawania gazu na jalowym biegu spokój. Czy ktoś się z tym spotkał i wie co może być przyczyną. Zauważam że auto zachowuje się tak zarówno na benzynie jak i gazie. Mechanik przez 3 dni szukał przyczyny lecz nie znalazł i rzekomo wszystko sprawdzał oprócz rozebrania silnika i kolektora.
Z góry przepraszam jeżeli powielam temat lecz nie znalazłem takiego. Proszę o sugestie pomoc.
Damian2130
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lip 2020, o 18:10
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.