Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wentylator chłodnicy. Brak pierwszego biegu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wentylator chłodnicy. Brak pierwszego biegu

Postprzez Limaq » 11 wrz 2020, o 13:48

Witam astrowicze

Od prawie roku jestem użytkownikiem Astry h GTC silnik 1,6 105km kod silnika Z16XEP.
Kiedyś zauważyłem, że wentylator nie działa na pierwszym biegu i teraz postanowiłem się za to wziąć :D
Po włączeniu klimatyzacji wiatrak powinien chodzić na pierwszym biegu (oczywiście nie chodzi), dobrałem się do rezystora bo myślałem, że uszkodzona spirala (okazała się cała a po podłączeniu rezystora bezpośrednio do akumulatora działa pierwszy i drugi bieg, nie wiem czego to wina.
W skrzynce z bezpiecznikami okazało się, że nie ma w ogóle przekaźnika włożyłem taki przerobiony i na krótko sprawdziłem poszczególne biegi, drugi działał a pierwszy nawet drgnął, nie wiem gdzie teraz szukać i dlatego piszę na forum.

Mam kilka pytań:
Czy jest jakiś bezpiecznik oddzielny dla poszczególnych biegów? Bo z tego co mi się kojarzy jest jeden dla całego wentylatora, ale wtedy jakby był spalony nie działałby także drugi bieg, więc może są dwa oddzielne.
I jeszcze jedno czy macie pomysł dlaczego nie było przekaźnika 1 biegu? :geek:
Limaq
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 wrz 2020, o 13:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wentylator chłodnicy. Brak pierwszego biegu

Postprzez Limaq » 12 wrz 2020, o 13:44

Da ktoś sobie z tym radę?
Limaq
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 wrz 2020, o 13:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.