Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H 1.4 nierówna praca na biegu jałowym/skakanie obrotów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H 1.4 nierówna praca na biegu jałowym/skakanie obrotów

Postprzez g4rtner » 10 lis 2020, o 16:58

Cześć,
Pisze do Was ponieważ potrzebuje porady odnośnie mojej Astry H hatchback 1.4 benzyna silnik Z14XEP
Od dwóch dni mam problem bo po przejechaniu około 20km nagle na biegu jałowym zaczynaja skakać obroty z poziomu 770obr/min (normalna wartość) skacze w okolice 900 i zaczyna falować 850-900-850. Jednocześnie spalanie paliwa na biegu jałowym z wartości 0,6-0,7l skacze do 2l. Po ruszeniu gdy dodam gazu jest Ok, dopiero w momencie gdy trzymam pedał gazu na jednym poziomie znowu obroty lekko skaczą lekko szarpiąc autem. Zauważyłem też, że gdy auto stoi i silnik nie równo pracuje w miejscu wydechu jest jakby mokra plama z paliwa tak jakby kropił paliwem.
Po zgaszeniu auta na chwile i odpaleniu ponownie auto zazwyczaj pracuje normalnie, aż do momentu gdy znowu po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojawia się ten problem.
Czy to może być problem z sonda lambda?
Mam wpięty non stop czujnik OBD z zapisem danych, tylko nie wiem na co mam popatrzyć żeby sprawdzić gdzie tkwi problem.
g4rtner
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 lis 2020, o 16:48
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.