Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Check engine gaśnie chwilę po zapłonie/stracie silnika

Check engine gaśnie chwilę po zapłonie/stracie silnika

Postprzez Astrarz » 10 maja 2016, o 19:08

Witam Wszystkich serdecznie jako pierwszy mój post! : )

Przymierzam się do kupienia Astry II i mam jedną na oku w swoim mieście w ładnym stanie - Astra II 1.4 90 KM. Zauważyłem jeden mankament. Jeszcze po starcie silnika potrafi świecić się kontrolka "check engine", która po chwili gaśnie. Kontrolka ta potrafi zgasnąć w trakcie włączonego zapłonu, ale nie gaśnie tak szybko i schematycznie, jak na filmiku na Waszej stronce. Na szybko sprawdziłem metoda gaz-hamulec czy wyświetlą się jakieś błędy i o ile sprawdzenie poprawnie wykonałem, żaden błąd się nie wyświetlił. Ponieważ w sapera nigdy nie grałem, wolałbym coś dowiedzieć od Was na ten temat : D Sprzedawca twierdzi, że "Dzieje się tak jak auto nie jest rozgrzane. Auto ma 12 lat, ma prawo nie działać wszystko jak należny, kontrolka gaśnie, nie należy się tym przejmować i jeździć można." - ciekawi mnie jak długo ; ) Dobrze by było chociaż wiedzieć czemu tak się dzieje. Pewnie bez serwisu się nie obędzie? Chociaż może znacie jakieś typowe przypadłości pasujące do tego opisu.
Astrarz
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 maja 2016, o 18:22


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.