Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Postprzez kaliope » 17 wrz 2016, o 16:30

Mieszkam w Krakowie, zamieszczam mapkę z położeniem domu oraz trzema nadajnikami PLAY w okolicy. Wszystkie nadają LTE na 1800 i 2100, tak przynajmniej podaje serwis http://beta.btsearch.pl/.

Teraz mam e5372 ale przesiadam się na 3372 plus router Asus RT-AC51u.

Zakupiłem antenę na alle i okazało się że to syf. Porobiłem testy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=y8_tE1ngz5A

Ma ktoś pomysł na jakąś porządną antenę?

Obrazek
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Postprzez kaliope » 23 wrz 2016, o 23:43

Zmieniłem modem na bardzo polecany E3372 w Hilinku i jestem pod ogromnym wrażeniem. Anteny chyba już nie potrzebuje. Ten router Asusa jest genialny, cała chałpa pokryta wifi, plus garaż, plus taras.

https://www.youtube.com/watch?v=I0tzUdXXnY4
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Postprzez kaliope » 6 paź 2016, o 07:41

Co do sprzętu na LTE, długo się zastanawiałem czy kupić router LTE do którego wkładam bezpośrednio kartę SIM, czy kupić zwykły router z wejściem na modem LTE USB.
Generalnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i do tego tańszym jest router + modem. Gdyż modem można podłączyć do routera przez przedłużkę USB, nawet do 2 metrów, i wtedy mamy mocny sygnał LTE, i mocne wifi, bo router damy na tej przedłużce w głębi pokoju. Zrobiłem taki manewr i sygnał i prędkości od razu podskoczyły. Sygnał zbliżył się do 61dBM, czyli bardzo dobry.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=tR0P76w2pQk
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Postprzez andy17d » 6 paź 2016, o 09:25

Myślę, że przyzwoity masz ten transfer. Ogólnie pewniejszym rozwiązaniem jest router z kartą sim niż tandem router z usb + modem. Z doświadczenia wiem, że taki tandem nie zawsze działa mimo, że w specyfikacja routera przewiduje współpracę z danym modemem. Są routery do których można dokupić antenę wystawianą np. na parapet zewnętrzny. Wtedy to siła sygnału rośnie znacznie.
Jeśli jednak Tobie to działa, to super. Przedłużkę USB z odpowiedniego kabla możesz nawet zrobić na 10 metrów bez wzmacniacza :)
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Postprzez kaliope » 6 paź 2016, o 13:12

Ogólnie panuje opinia że router LTE jest lepszy, bo wiadomo.....wkładasz kartę i musi chodzić. Stąd dla laików super rozwiązanie i będzie chodzić...ale dużo słabiej. Dlaczego? Bo ludzie nie mają pojęcia, że największy sygnał jest przy oknie a pod drugie nawet jak wiedzą, to jak dasz taki router przy oknie?

A różnice w sygnale w domu są naprawdę duże. Wystarczy że dam modem 1m od okna to nie wyciągnę więcej jak 30-40 mps. A przy oknie mam 60.

Tak więc router + modem na oknie będzie zawsze lepszym rozwiązaniem. Ale masz racje, nie każdy router chodzi z każdym modemem. Ja też się dużo namęczyłem ale chłopaki z jdtech.pl pomogli.


A do tego koszta. Dobry router LTE to 500-1000zł. A router + modem, taki jak ja mam, to max 350zł. Ja dałem 260zł, sprzęt nowy.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.