Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez snupologg » 14 kwi 2013, o 13:17

Witam.
Czy jest taka rzecz w waszej astrze co was doprowadza do szewskiej pasji. I odwrotnie czy jesteście zadowolenie i
z którejś rzeczy w aucie i uważacie to za plus dla asterki?
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez ramzes18 » 17 kwi 2013, o 13:43

Dwa największe minusy w tym aucie to:
Po pierwsze i najważniejsze brak na desce rozdzielczej wskaźnika temperatury płynu chłodzącego !!! szlag mnie trafia że tego nie ma. a nie chce mi się "co 5 minut"
wchodzić w komputer żeby to sprawdzić.
A druga rzecz, która mnie denerwuje to to, że po wyciągnięciu kluczyka, cały czas jest prąd w zapalniczce. ja ma CB podpięte pod przewody prowadzące do zapalniczki, a radyjko mam schowane pod podłokietnikiem i już nie raz i nie dwa razy zostawiałem włączone CB na całą noc. To są chyba dwa największe "błędy" opla, jak dla mnie oczywiście. a plusów ma bardzo dużo, dlatego nie będę ich wymieniał. :)
ramzes18
Starszy kierowca
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez miranda » 17 kwi 2013, o 17:13

Jeszcze zanim kupiłem ten model przeczytałem gdzieś w necie, że w celu włączenia klimy (w klimatroniku) trzeba zatrzymać się na parkingu. Fajny dowcip? Chyba nie. Obsługa klimy, nawiewów w czasie szybkiej jazdy to tragedia. Kręcenie, klikanie, wybieranie... Nie można było wstawić klawiszy jak to jest w wielu innych samochodach? :cry:
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez snupologg » 17 kwi 2013, o 21:36

Ja mam asterke jakiś miesiąc i też byłem w szoku że nie ma wskaźnika temperatury silnika i faktycznie mi to trochę przeszkadza bo nie wiem kiedy jest rozgrzany i już można go trochę pomęczyć. Co do klimy to nie mam większych zastrzeżeń . W mojej astrze jescze nie odkryłem takich rzeczy co by mnie drażniły no może to że klamra od pasów pasażera się obija o bocznego airbaga w boku fortela jak nikt obok nie jedzie.
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez radint » 17 kwi 2013, o 23:57

Do kolegi ramzes18, brzydko Cie potraktuje;P, a słyszałeś o czymś takim jak przekaźnik;)? u mnie CB startuje po zapłonie;) (łatwo prosto i przyjemnie możesz zapomnieć, że jest praktycznie), a też jest pod zasilanie zapalniczki podłączone. A co do prądu w zapalniczce uważam, że jednak jest to dobre, zawsze możesz podładować telefon bez trzymania dieselka na zapłonie, bo to by było paranoją. Z klamrą od pasów pasażera to fakt upierdliwa jest jak się obija gdy jedziemy sami. Mnie osobiście dobijają problemy z xenonami... Wymieniłem na nowe żarniki i zawsze, któraś z lamp startuje dopiero za drugim załączeniem świateł. A także nieszczęsny zawór/regulator SCV w klekocie 110HP...
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez andy17d » 18 kwi 2013, o 00:19

Jak dla mnie drażniące są brak wskaźnika temperatury, brak czujników zapięcia pasów z tyłu, włącznik klimatronica.
Drażni mnie też mój wyświetlacz GID bez średniego zużycia paliwa na głównym ekranie. Chociaż i tak się cieszę, że mam GID, bo przecież mogłem dostać TIDa :)
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez snupologg » 18 kwi 2013, o 08:07

Nie ma też w mojej wersji audio cd 30 mp3 play/pauza. Chociaż i jedno i drugie w gruncie rzeczy nie stanowi żadnego problemu to te drugi na kierownicy by się przydało :)
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez snupologg » 18 kwi 2013, o 08:13

Co do plusów to dla mnie komfort ,stylistyka i wyposażenie oraz przystępność cenowa zmiata ze sceny konkurencje. Oczywiście to jest tylko moje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam zmotoryzowanych :)
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Co lubisz a czego nie w twojej astrze

Postprzez snupologg » 6 maja 2013, o 08:35

Nie ma jeszcze możliwości pojedynczej blokady drzwi oraz brak skali vol. W radiu z tego co zauważyłem do tej pory :-)
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.