Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez sto. » 9 lut 2016, o 14:12

Witam,
Jestem nowy na forum, mam nadzieję, że jestem w dobrym dziale. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Astry H z końca 2004r silnik 1.9 diesel. Aktualny przebieg to ok 205 tys. km
Po zakupie zmieniłem rozrząd z pompą wody, oleje i filtry.

Podczas zimy pojawił się następujący problem: problem z zapaleniem. Po zostawieniu auta na 24 h na mrozie auto nie odpala. Opis problemu:
1. nawet przy sporych minusowych temperaturach kontrolka grzania świec żarowych świeci się ok. 0,5 - 1 sek (mechanik sprawdzał niby każdą świecę z osobna i zarzekał się że świece są ok (chociaż nie robił tego przy mnie))
2. rozrusznik wydaje się, że "ciągnie" dobrze, chociaż mechanik mówił, że jest za słabe ładowanie w aucie (przeczyścił styki alternatora oraz klemy akumulatora, podczas trybu diagnostyczngo mam MODE: U i jakieś 14,0-14,2V podczas jazdy). przy zimnym silniku podczas pierwszego zapalenia włączam zapłon i czekam jakieś 10-15 sek (mimo że kontrolka świec już dawno zgasła), doradzono mi by zagrzać świece dwa trzy razy. Silnik zapali (słychać że wchodzi na obroty), lecz od razu gaśnie... zrobi tak z dwa trzy razy, później już nie wejdzie na obroty. siłą rzeczy po kręceniu go tak kilkanaście razy pada akumulator.
3. po włączeniu zapłonu świeci się żółta kontrolka auta z kluczykiem, gaśnie dopiero po włączeniu silnika po kilku sekundach - dalej wskazuje to chyba problem ze świecami.
4. Jak już uda się go zapalić to przez pierwsze 30 -60 sek chodzi jak czołg i leci siwy dym (ale jest to przypadłość chyba większości diesli na mrozie), komputer pokazuje wtedy spalanie 2,5 l/h
5. błędy metodą hamulec/gaz: ENC 210870, ENC 05007E, ENC 05007F, ENC 213971

Dodatkowe informacje:
Auto nie bierze oleju, ani płynu chłodniczego (poprosiłem mechanika o sprawdzenie poziomu oleju i płynu, i powiedział że jest ok, czytałem na forum o uszczelce pod głowicą), nie działają tylne głośniki (o tym już też czytałem na forum, usterka do późniejszej naprawy), dodatkowo jakieś głuche pukanie na dziurach w lewym przednim kole i skrzypienie na mrozie ale tym zajmę się w późniejszym czasie.
Mechanik za próbę naprawy problemu wziął 250 zł (podłączenie pod komputer, wyczyszczenie klem i alternatora, sprawdzenie świec, stanu oleju i płynu chłodniczego). W sumie mam mieszanie uczucia co do jego rzetelności i chęci naprawienia mojego auta, nie miałem czasu by przy nim siedzieć i patrzeć czy rzeczywiście wszystko sprawdzał tak jak mi mówił.

Niestety problem nie zniknął. Inny mechanik powiedział, że może to być problem z kolektorem ssącym (mówił coś o zaspawaniu klap wirowych na kolektorze, lub wymianie kolektora, czy czujnika tych klap), lub właśnie z uszczelka pod głowicą, chociaż pierwsze co się narzuca na myśl to świece.

Proszę o komentarze. Z góry dzięki za pomoc!
sto.
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 13:20
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez umek19 » 12 lut 2016, o 02:35

nie nie nie, żółta kontrolka z kluczykiem może oznaczać problem z imobilajzerem zobacz na drugim kluczyku ( ze swiecami też ale to na póżniej), skoro swiece dobre to po co je grzejesz 3 razy---- wymień na nowe i nie marudź, wymień filtr paliwa na dobry firmowy a nie na jakiś tanie gów..( kiedyś siedziałem 3 dni nad samochodem co przyjechał na lince z innego warszatu po wymianie filtrów i właściciel wmawiał mi ,że ma nowy filtr paliwa i był ale maxgir - wymieniłem na lipnego filtrona i samochód pojechał), podczas próby odpalania jakie masz cisnienie paliwa osiaganie a jakie wymagane?, egr wyczyść bo nie spotkałem się z zepsutym egr'em w tym silniku, problem ze swiecemi to spręzynka, kontrolka z kluczykiem imobilajzer lub usterka elektryczna, ja widzę problem egr( dymienie po odpaleniu) i filtra paliwa z osiągnieciem wymaganego ciśnienia przez pompę więc do roboty albo zapchany wydech-smierdzi jajami zgnilymi, sitko w baku sprawdz czy jest czyste ale to zobaczysz po cisnieniu paliwa, pompa w baku działa?. Ja też chce 250 za to, że się popatrzę na samochód
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez sto. » 12 lut 2016, o 09:48

dzięki za odpowiedz!
Jestem raczej zwykłym użytkownikiem auta. O samochodach mam raczej znikome pojęcie (na pewno nie takie jak mechanik). Tyle co wyczytam na necie i forach. Szkoda że nie mam jakiegoś zaufanego mechanika w Krakowie, bo tutejsi jak sam widzisz "cenią się". Chyba wrócę w swoje rodzinne strony (okolice Przemyśla) i tu zostawię auto u mechaników. Chcę autem pojeździć dłużej wiec na razie inwestuję.
Jeśli chodzi o żółtą kontrolkę to miałem już problem z immobilajzerem (wtedy po włożeniu kluczyka i próbie odpalenia kontrolka auta z kluczykiem mrugała, wtedy zapłon w ogóle nie działał, teraz kontrolka świeci się i gaśnie dopiero kilka sek po odpaleniu auta).
Poproszę w takim razie o wymianę świec i filta paliwa, sprawdzenie (wyczyszczenie) EGR, sprawdzenie ciśnienie paliwa, pompy w baku, wydechu itp...
Czytałem też coś o cofaniu się paliwa przez nieszczelności w pokrywie filtra paliwa, czy gdzieś na pompie (może to to?), stawiałem auto tak by tył był wyżej niż przód, lecz teraz mrozy się skończyły i nie mam jak zdiagnozować problemu. Jeśli chodzi o mrozy właściwie to auto pali "na raz" przy temp tak powyżej 0 st. Do -5 jeszcze jest ok, lecz poniżej były spore problemy (auto odpalało za jakimś 10-15 razem, czasem padł do tego momentu akumulator i musiałem na kablach odpalać). Może przez badziewne paliwo filtr się zapchał (chciałem przyoszczędzić i jak jechałem w długie trasy to chyba ze 3 razy zalałem do fula na carrefurze, teraz już leje na orlenie). W sumie to nie wiem czy naprawiać to teraz? czy poczekać do przyszłej zimy?
Jeśli jakimś trafem jesteś z Krakowa to chętnie zostawiłbym u ciebie auto.
sto.
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 13:20
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez umek19 » 12 lut 2016, o 11:10

nic tam się nie cofa 1,9 cdti ma pompe w baku wiec paliwo niech się cofa ile chce, 1,9 ma porąbana obudowę filtra paliwa, ciezko ja uszczelnić ale gdyby coś było nie tak to ta pompa w baku wszystko "ujawni" gdy bedzie gdzieś nieszczelnośc to bedzie sie lało jak z kranu, wygląda to na problem z świecami lub przekażnikiem świec. Ja tankuje na auchan od 10 lat i nawet w -30 odpalam a na orlenie jak zatankuje to samochód dużo słabiej jedzie -- może lubi te tansze :D ,
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez sto. » 12 lut 2016, o 12:10

A i jeszcze zapomniałem o jednym,
dodaje błędy metodą gaz/hamulec sprzed wizyty i mechanika (kiedy były mrozy i auto nie odpalało):
ECN 007071
ECN 034026
ECN 050074
ECN 05007F
ECN 213971

dla porównania błędy z teraz ( ENC 210870, ENC 05007E, ENC 05007F, ENC 213971), w sumie znikną błąd 034026 czli P0340 - nie wiem czy nie jest to problem z wałem/czujnikiem położenia wału. Mechanik skasował błędy, mrozy zniknęły i problem znikną (nic nie mówił o wymianie tego czujnika czy wału). Przy mrozach czujnik może wariować czy nie działać?
a i świece grzeje dwa trzy razy przy temp. - 5 st i poniżej
sto.
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 13:20
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez umek19 » 12 lut 2016, o 16:24

grzej grzej to szybciej wymienisz świece, normalni ludzie w normalnych samochodach grzeją świece raz , a powyżej 5 stopni to wcale nie trzeba grzać możesz wyrzucić świece wtedy i odpalisz, a jak nie odpala poniżej 5 stopni to ewidentnie wygląda na awarie świec. Czujnik położenia wału raczej się psuje na gorącym silniku i może tak być , że działa a jak sie nagrzeje to samochód nie odpala. Cały czas twierdze , że masz uszkodzone świece jesli poniżej 5 stopni nie odpala a powyzej tego odpala, masz błędy przeładowania 2 sztuki błąd pedału gazu/przepustnicy i błąd klepek kolektora?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez sto. » 12 lut 2016, o 17:55

jeśli chodzi o błąd połażenia pedału gazu/przepustnicy to był taki błąd.
a klapy kolektora to optycznie stwierdził patrząc na kolektor (w sumie to nie wiem jak to stwierdził, ale mówił że coś tam się nie domyka), jadę po weekendzie do poleconego przez kolegę mechanika w krakowie ja-ro na stoczniowców (podobno specjaliści od oplów), mam nadzieję, że coś zdziałają...
sto.
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 13:20
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez Matek04 » 23 lut 2016, o 00:25

Uszczelka pod glowica ??? Bardzo w to watpie jedynie chyba gdy silnik sie przegrzeje.. kolektor ssacy odpada nawet jakby klapy nie chodzily to musi odpalic i powiedz mechanikowi ze nie zaspawac jak juz cos tylko zaslepki zrobic lub nagwintowac i wkrecic korki od spawania sie pokrzywi ja stawiam na swiece.
Matek04
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 lut 2016, o 00:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez sto. » 23 lut 2016, o 11:05

polowicznym probelmem okazaly sie swiece! (teraz spiralka swiec zarowych swieci sie juz tyle ile powinna)
w sumie teraz jest ciepło i auto pali "na raz", więc nie wiem czy się czepiać...
błędy pokasywali ale kontrolka serwisowa (auto z kluczykiem) po jakiś przejechanych 400 km dalej zaczęła się świecić przy włączonym zapłonie i gaśnie dopiero po kilku sekundach po odpaleniu silnika...
błędów metodą gaz hamulec o dziwo na razie nie ma...
chyba kupie sobie na ali express jakis kabel typu opcom i sam cos pokombinuje (może nie popsuje od razu auta)
sto.
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 13:20
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Problem z odpaleniem astra h diesel 1.9

Postprzez umek19 » 23 lut 2016, o 17:38

a ile świec wymieniłeś napewno wszystkie? jak auto odpala to co jeszcze chcesz?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.