Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Pomocy Zapala i gasnie po chwili !!!!!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Pomocy Zapala i gasnie po chwili !!!!!

Postprzez kretpl77 » 22 maja 2016, o 16:50

Ladowwanie mozna samemu sprawdzac bo jest taka opcja w ukrytym menu wiec jest 14,2 V jedyne co mnie zastanawia to czasami po odpaleniu auta nie ma ladowania przez ok 2min po czym wraca i jest ok . juz 3 razy wimienialem diody w alternatorze . nie wczesniej nie bylo zadnych bledow zwiazanych z przepustnica. dodam ze po wymianie na nowa oryginalna auto jakby lepiej jechalo nie wiem czy to ma jakis zwiazek z wymiana
kretpl77
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23 kwi 2015, o 19:02
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Pomocy Zapala i gasnie po chwili !!!!!

Postprzez jack7824 » 26 maja 2016, o 09:52

Odnośnie pomiarów elektrycznych to jestem za pomiarem tradycyjnym miernikiem :) Ładowanie powinno być zaraz po odpaleniu, brak ładowania przez ok. 2 minuty może świadczyć o wieszających się szczotkach alternatora(lub brak styku na przewodzie wzbudzającym itp.) -Tylko czy brak ładowania to zapalona kontrolka na desce czy tylko brak wskazania w ukrytym menu. Proponuje mimo wszystko dla pewności użyć miernika elektrycznego.
jack7824
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 18:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Pomocy Zapala i gasnie po chwili !!!!!

Postprzez kretpl77 » 28 maja 2016, o 14:37

przed odpaleniem auta uruchamiam ukryte menu by widziec ladowanie , odpalam auto i po okolo minucie zapala sie kontrolka akumulatora bo wskazania wynosza ok 11 V no i po 2-3 min ladowanie wraca do poziomu 14,2 V. Załatwiłem sobie alternator od Opla Signum za pare złotych mam nadzieje ze bedzie pasował . Bo ten juz 3 razy był naprawiany
kretpl77
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23 kwi 2015, o 19:02
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Pomocy Zapala i gasnie po chwili !!!!!

Postprzez jack7824 » 29 maja 2016, o 10:52

Sprawdź jeszcze wtyczkę i przewody wzbudzające alternator czy nie są zasniedziale lub uszkodzone.
jack7824
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 18:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.