Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem czy norma dla diesla?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Problem czy norma dla diesla?

Postprzez Smorky » 24 lip 2017, o 05:38

Witajcie forumowicze! ;)

Wybaczcie jeśli pomyliłem działy lub temat był już poruszany. Mianowicie jestem posiadaczem astry gtc 2005 z silnikiem z19dth od pół roku. Od zakupu wymieniłem filtry oleje, wtyczki od wtryskow oraz usunąłem dpfa przy czym mechanik zostawił ciągle otwarte klapy od kolektora, z egrem nic nie robił prócz czyszczenia wraz z przepustnica. Trochę mi się poci przy turbinie tez. Dodam że 70% mojej trasy jest raczej na krótkich odcinkach i po mieście. Czy normalnym jest to że przy każdym depnieciu gazu zostawiam chmurę dymu czarnego, szczególnie zauważyłem to w nocy kiedy ktoś za mną jedzie. Ku mojemu zdziwieniu jest to dosyć spora chmura rosnąca wraz z dodawaniem gazu 2000+ obrotów za każdym razem Jeśli mi się uda nakręce jakiś filmik. Jakie mogą być tego objawy?

Dodam jeszcze że przy temperaturze poniżej 10 stopni lub gdy samochód stoi 2 dni lub więcej puszcza takiego "bąka" który śmierdzi olejem ale go nie ubywa.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdro!
Smorky
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 22:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Problem czy norma dla diesla?

Postprzez Boski92 » 6 sie 2017, o 20:09

Sprawdź wtryski czy ci nie leją. U mnie było podobnie po wymianie wtrysków objawy kopcenia zniknęły.
Boski92
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 gru 2015, o 15:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problem czy norma dla diesla?

Postprzez Smorky » 28 sie 2017, o 23:44

A ile dałeś za tą przyjemność i co dokładnie zrobiłeś? Nowe czy regeneracja?
Smorky
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 22:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.