Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Korekcja wtrysków plus test przelewowy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Korekcja wtrysków plus test przelewowy

Postprzez Ponte » 19 paź 2018, o 18:45

Witam. Astra h 1.9 cdti 120km 2008r. Problem w tym, że nie zawsze ale zdarza się że przed pierwszym odpaleniem muszę trochę dłużej kręcić.
Jak temperatura spadła to jest trochę gorzej niż w lecie. Świece sprawdzone miernikiem i dają 0,6 ohm oporu.
Rozrusznik dla pewności wyjąłem i dałem do regeneracji, ale to nie tym.
Sprawdziłem korekcje wtrysków op com-em chińskim i gdy silnik był tak 84 stopnie. to na;
1 0,53
2 1,16
3 -0,20
4 -1,49
Dodam,że około miesiąca temu chciałem wyjąć wtryski i wszystkie wysłać do sprawdzenia/regeneracji ale udało sie mi wyjąć tylko wtrysk 2. I on jest włożony "nowy używany" od gościa co sprzedaje tylko sprawdzone po stole probierczym wtryski za 200zł.(a wymieniłem go temu bo wcześniej korekcja na tym wtrysku była równa 5 tak jakby miał przedmuchy bo już nowa podkładka i prze frezowanie gniazda poprawiły korekcje, ale dla pewności kupiłem używkę po stole)

Dziś robiłem test przelewowy silnik miał około 70-80 stopni
Po 2 minutach wyszło mniej więcej tak;
1 11ml
2 17ml
3 12ml
4 20ml
Miałem zamontowane strzykawki plus przewody około 40cm średnicy 4mm wewnętrznej.
Ktoś może to rozszyfrować i coś pomóc?
Czy działać coś? czy zostawić jak jest? Auto ma moc, nie szarpie i nie kopci przy jeździe tylko dłużej kręci za pierwszym razem.
Z góry dziękuje pozdrawiam
Ponte
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 sie 2018, o 14:26
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Korekcja wtrysków plus test przelewowy

Postprzez emteusz » 23 paź 2018, o 11:43

Ogólnie z tego co wiem, im wartość zbliżona do 0 tym lepiej, widzimy, że 4 wtrysk delikatnie przelewu choć przyjmuje się tolerancję do 1.5 lub 1,15 jakoś tak ale mogę się mylić
Chętnie pomogę w doborze części :-)
emteusz
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 09:57

Re: Korekcja wtrysków plus test przelewowy

Postprzez Ponte » 23 paź 2018, o 19:23

Ja słyszałem, że dopuszcza się korekcje od -2 do +2. Zacznę chyba od wymiany świec żarowych. Niby miernik pokazuje mały opór ale jak wyjąłem jedną to nie chciała się nagrzać na krótko.
Ponte
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 sie 2018, o 14:26
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Korekcja wtrysków plus test przelewowy

Postprzez emteusz » 24 paź 2018, o 12:53

Jasne, kompletnie wyleciało mi to z głowy, jakbyś chciał zakupić takie świeczki to https://oplex.pl lub https://opelczesci.com.pl ostatnio wprowadziliśmy lepsze ceny na sezon :)
Chętnie pomogę w doborze części :-)
emteusz
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 09:57


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.