Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wymiana rolek napinających pasek alternatora

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

wymiana rolek napinających pasek alternatora

Postprzez piterek69 » 17 maja 2014, o 22:05

Witam !
Mam astrę 1,7 cdti ( silnik Z17 DTH), przebieg 150 tyś.km. Zamierzam wymienić rolki napinające napędu paska alternatora , któraś z nich " świergoli". Mam pytanie, czy wymienić przy tym pompę wody , sprzęgiełko na alternatorze ?. Czy taką operację dam radę wykonać w garażu ( czy dojście będzie od strony nadkola ? ) . Gdzie można kupić części w miarę dobrej jakości i rozsądnej cenie ?
Pozdrawiam ! Piotr z Jędrzejowa
piterek69
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 kwi 2014, o 20:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: wymiana rolek napinających pasek alternatora

Postprzez radint » 17 maja 2014, o 22:13

Witaj. Z tym świergoleniem uważaj. U mnie zaczęło coś popiskiwać wymieniłem rolki od napinacza i prowadząca zabawa w 15 min dostęp z góry jak wyjmiesz obudowę filtra powietrza. Ale to nie było to. Wiec dałem alternator do sprawdzenia w sensie łożyska i sprzegiełko. Alternator wrócił i co się okazało... pompa wody sobie popiskiwała. Także sprawdź dobrze co to bo możesz nabawić się niepotrzebnych kosztów. Pompę wody tez bez problemu wymienisz bez kanału od góry jakby co. Jeśli masz 150 tys. prawdziwe to alternatora nie ruszaj, bo to nie możliwe żeby padło już sprzęgiełko.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: wymiana rolek napinających pasek alternatora

Postprzez piterek69 » 19 maja 2014, o 22:41

dzięki za podpowiedź !
piterek69
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 kwi 2014, o 20:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: wymiana rolek napinających pasek alternatora

Postprzez tombo77 » 29 paź 2017, o 09:03

A jakimi momentami należy dokrecić rolkę napinacza i rolkę prowadzącą?
tombo77
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.