Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nietypowe szarpanie podczas jazdy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Nietypowe szarpanie podczas jazdy

Postprzez Michal1302 » 26 gru 2016, o 16:49

Czuć go na podłodze już sie staram delikatnie ten pedał puszczać ale i tak czuć przed astrom miałem golfa 4 z silnikiem 1,9 tdi i czegoś takiego nie było
Michal1302
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 gru 2016, o 19:21
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Nietypowe szarpanie podczas jazdy

Postprzez Nico » 1 kwi 2018, o 18:25

Czy udało się rozwiązać problem ? Mam dokładnie taki sam objaw w mojej astrze. Wymiana poduszek nic nie dało, auto również po wymianie kompletnego sprzęgła i koła dwumasowego. Jeśli chodzi o poduszki to wymienione zostały dwie z czterech przednia i tylna (skrzyni). Nie wymieniałem bocznych ale po wymianie tych dwóch wzrosły drgania na wolnych obrotach. Czy dwie poduszki boczne lewa i prawa mają wpływ na ruch silnika w czasie jazdy (przyspieszanie/zwalnianie) ?
Nico
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 kwi 2018, o 18:20
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nietypowe szarpanie podczas jazdy

Postprzez snoul » 2 kwi 2018, o 11:14

Nico napisał(a):Czy udało się rozwiązać problem ?



Kolego, w moim przypadku dałem z tym sobie spokój. Nadal to u mnie występuje.

Po zrobieniu sprzęgła z dwumasą wibracje się zmniejszyły. Po "zregenerowaniu" skrzyni luzy przy przyśpieszaniu i odejmowaniu gazu również znikły, ale tylko na jakiś czas. Miałem później taką sytuację, że zerwałem nią agresywniej ( auto po programie) i luzy wróciły. Jeżdżęz nimi do dziś i nic więcej się nie dzieje. Z mojej perspektywy to uderzeniu momentu obrotowego, jak jest gdzieś jakiś luz "w skrzyni np.", to od razu czuć. Może to też wystąpić przy źle napisanym programie.
Avatar użytkownika
snoul
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 21:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Nietypowe szarpanie podczas jazdy

Postprzez Nico » 3 kwi 2018, o 09:45

Rozumiem, z tym że w moim przypadku nie ma mowy o żadnym tuningu. Silnik ma parametry fabryczne czyli 101 KM i nic nie zmieniałem. Do tego w moim aucie występuje skrzynia F23 (pół roku temu wymieniany olej) i raczej nie słyszałem by były z nią problemy. Ciekawi mnie jedna rzecz a mianowicie w niektórych przypadkach pomagała wymiana drążków kierowniczych. Pytanie taki drążek gdyby miał luzy to czy można je stwierdzić na kanale ? Mechanicy którzy sprawdzali auto twierdzą że zawieszenie jest OK.
Nico
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 kwi 2018, o 18:20
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.