Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez krzysiek12349 » 16 wrz 2015, o 07:46

Witam posiadam astre z silnikiem 1.9 cdti. Przy zaplonie nie zapala sie w ogole kontrolka swiec zarowych. A kiedy temperatura spadla ponizej 10 stopni po odpaleniu przez ok 10 sekund zapala sie kontrolka samochodu z kluczykiem. Slyszalem ze to normalne ze w cieplejsze dni moze sie nie zapalac kontrolka swiec. Po podlaczeniu kompa wyszedl blad podgrzewania wstepnego. Blad skasowany kontrolka nadal nie pali. Czekam na chlodniejsze dni moze sie zapali. Ktos cos moze sie wypowiedziec w tym temacie?
krzysiek12349
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 cze 2015, o 11:58
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez Iksegrel » 16 wrz 2015, o 08:42

Za nowy przekaźnik firmy kracker płaciłem w sklepie 20zł

Jak miałem uszkodzony u siebie w 1.9td przekaźnik to właśnie nie zapalała się kontrolka, z tym że u mnie są zielone zegary

Jak odpalasz to słyszysz cyknięcie przekaźnika? Po odpaleniu też powinieneś go usłyszeć jak przestanie dogrzewać świece

A bezpiecznik pod maską na błotniku sprawdziłeś? Świece sprawne? Jest jeszcze czujnik w głowicy, który włącza świece żarowe g27/g62 na zdjęciu. Sprawdź okablowanie przy nim
Iksegrel
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 08:40
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez krzysiek12349 » 16 wrz 2015, o 09:22

Powiem Ci kolego ze nie wsluchiwalem sie w to cykniecie przekaznika o ktorym mowisz ale sprawdze to dzieki za wskazowki. Dam znac jak rozwiaze problem
krzysiek12349
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 cze 2015, o 11:58
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez elmer » 16 wrz 2015, o 11:20

Raczej jest problem, u mnie w 1.3 kontrolka zapala się chociaż na ułamek sekundy nawet jak na zewnątrz + 30 i silnik ciepły ;)
elmer
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 14:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez umek19 » 7 sty 2016, o 02:28

kontrolkę od śwwiec w astrze ciężko zobaczyć, naprawdę musi być zimno żeby się pokazała, natomiast kontrolka z kluczykiem po odpaleniu oznacza tak jak napisałeś usterkę układu więc albo świeca/e(samochód wykrywa za mały pobór pradu przez swiece) do wymiany albo przekaźnik lub bezpiecznik.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez hanysek » 7 sty 2016, o 17:03

Witam,kontrolka świec żarowych u mnie zapala się za każdym razem bez względu na temperaturę.
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez umek19 » 8 sty 2016, o 03:44

to ja nie wiem już nic, miałem astre g 1,7 dth i kontrolka od świec była tylko w zimie , teraz mam astre h 1,7cdti i kontrolki nie widziałem( samochód stoi w garażu), podłączyłem kabel i sprawdziłem kontrolka jest i działa( świeci podczas testu kontrolek), sprawdziłem przekaźnik- po aktywowwaniu jest zasilanie na świecach, sprawdziłem bloki rozruchowe po przekręceniu stacyjki na chwile pokazuje, że zasilanie świec włączone ale w tym czasie nie widać kontrolki,sprawdziłem czujnik temperatury i wygląda , że pokazuje dobrze, kostki z czujnika temperatury przy termostacie nie udało mi się zdjąć bo ktoś założył dodatkowo opaskę, wyjąłem przekaźnik od świec i poszedłem do kolegi do astry g która stała na podwórku i założyłem swój przekaźnik - przekaźnik działa i kontrolka u niego się zapala, wróciłem do domu podłączyłem przekaźnik i kontrolki jak nie widać tak nie widać, pytałem się żony , która jeździ tym samochodem i też kontroli tej nie widziała, szukałem na innych forach i ludzie piszą , że po zdjęciu kostki z czujnika temperatury zapala się tylko na chwile, błędów brak w sterownikach
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez umek19 » 11 sty 2016, o 01:09

Dziś rozwiązałem problem kontrolki od świec, okazało się ,że miałem złe kodowanie licznika, a żeby do tego dojść zapłaciłem w salonie , oni nie stwierdzili usterki , sprawdziłem całą elektrykę, przekaźniki, świece, kontrolkę w testach wskaźników i KUPIŁEM NOWY LICZNIK. Zajęło mi to miesiąc poszukiwań . Przeczytałem wszystkie fora po polsku , rosyjsku i angielsku, rozmawiałem z "magikami" od liczników a nawet z działem technicznym opel polska. Mówiłem każdemu , że coś jest nie tak a każdy mówił " ale wszytsko działa, samochód jeździ" Teraz jadę do salonu na naprawę starego licznika już im raz za to zapłaciłem.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez renegad » 18 lis 2018, o 13:26

Kolego mam ten sam problem. Kontrolka grzania świec żarowych się nie zapalała nigdy.
Czy jesteś w stanie podpowiedzieć jakie wartości kodowania masz teraz ustawione w zestawie wskaźników?
renegad
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lis 2018, o 13:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie zapala sie kontrolka swiec zarowych

Postprzez umek19 » 20 lis 2018, o 11:17

Po zmianie kodowania juz się nie zapala musi być oryginalne. Często zamiast kontrolki świec zaczyna się zapalić kontrolka od poziomowania świateł a nie miałem xsenonow. Wymiana na drugi licznik pomogła w starym po opcomie ani po wizycie w salonie się nie zapaliła-w salonie walczyli kupie czasu i więcej popsuli niż naprawili bo zmienili kodowanie wskaźnika paliwa na złe i musiałem im udowadniać ze teraz jest źle. Finał był taki ze oddali pieniądze i powiedzieli ,ze nie potrafią. Kontrolka zapala się tylko jak jest zimno , pozmieniało przekaźnik od świec ale to też nie pomogło. Odłączyć czujnik temperatury i zobacz czy się zapali.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.