Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

nie odpala za pierwszym razem + błąd

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

nie odpala za pierwszym razem + błąd

Postprzez szczotek1 » 21 lip 2012, o 18:12

Witam !! od miesiaca jezdze astra GtC i zaczeły się problemy... na początek podpowiedzcie mi dlaczego Auto odpala dopieroza drugim razem.. rano po około 10 godzinach postoju krece chwile, i tak jakby sie dławił silnik i nawet nie zapala przekrecam kluczyk i pozniej dopiero po okolo 7 sekundach odpala, jak juz odpali to chodzi normalnie i bez zastrzezen, dzieje sie tak od tygodnia, a dzisiaj rano zaraz po odpaleniu zaswiecila sie kontrolka Autkoo z kluczykiem... błędy Ecn 034028 i 001608 aktualnie jestem w holandi i mam tutaj trudny dostep do mechanika, znajde go ale przydaloby sie mniej wiecej wieziec co sie dzieje... dodatkowy problem ktory mnie niepokoi to drzacy pedal sprzegla... z Gory dzieki za pomoc...
szczotek1
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 17:55
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: nie odpala za pierwszym razem + błąd

Postprzez andy17d » 22 lip 2012, o 11:43

Zaczynając od drugiej części pytania. Czy to drżenie pedału sprzęgła, to czasem nie przypomina łaskotania w stopę? Jeśli tak, to norma w nowych dieslach.
Odnośnie błędów, to wskazują one na problemy z czujnikiem położenia wałka rozrządu.
Może być zatem winny czujnik, poluzowana wtyczka lub kabloteka.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: nie odpala za pierwszym razem + błąd

Postprzez szczotek1 » 23 lip 2012, o 21:08

Dzieki Serdeczne za Odpowiedz... otóż błąd jakims cudem znikł sam i nic juz nie swiruje z odpalaniem, co prawda nie pali od "tyka" troche trzeba pokręcić ale nie dławi sie i nie gaśnie, nie wiem czy przyczyną tego odpalania nie było felerne paliwo, zalałem terez na shellu mocniejszego diesla i szczeze mowiac idzie jak strzała :P Pozdrawiam !!
szczotek1
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 17:55
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.