Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem go)

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez szewcuu » 9 mar 2016, o 12:06

Dzieki za odpowiedz :)
To podobnie jak w vectrze C 1.9 cdti która aktualnie już bez DPF-u i zmianie mapy na 180KM :)
U mnie na Pomorzu za taką usługę biorą po 1200 i oczywiście zabierają wkład. Wolę sam go wyciąć i wysłać sterownik do Poznania do TuneForce i mam co najmniej połowę tej sumy
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc !
szewcuu
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2016, o 13:40
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez Tomeck88 » 30 kwi 2016, o 10:25

Witam jestem nowy na forum. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem Astry H 1.7 CDTI niestety większość jazdy to miasto i wiadomo DPF sprawia problemy. Moje pytanie kto wycinał DPF w 1.7 CDTI najlepiej szczecin okolice. Jakie wrażenia po zabiegu jak się sprawuje auto i czy nie ma problemów na przeglądach??

U mnie po jeździe miejskiej wypala się co 150-200 km chyba za czesto?? a po wypaleniu statycznym na postoju (zużycie paliwa 3.2l/h) po krótkim odcinku problem powraca aż do "wyprowadzenia" na autostradę.
Co polecacie dzięki za odpowiedz
Tomeck88
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2016, o 10:04
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez Janek89 » 13 maja 2016, o 09:09

Hej Tomeck88, ja też tu dopiero trafiłem.Przeszedłem już swoje z DPF'ami. Diesle się kompletnie po mieście nie nadają, bo po roku od zakupu już mi zaczął świrować silnik. Stracił moc, paliła się kontrolka, do tego stopnia, że zacząłem nazywać swoje auto per "muł". Przy jeźdźie miejskiej czasem wypala się nawet częściej niż co 150 km, więc może to nawet nie takie dziwne, ale na pewno upierdliwe na maksa. Zdecydowanie polecam pozbycie się tego dziadostwa z auta, bo będziesz w kółko miał problemy. U mnie zapchany filtr o mało nie spowodował zatarcia silnika. Najpierw pojechałem do swojego mechaniora ale powiedział, że się nie zna i że może spróbować ale koszt naprawy to tak ze 3 tysiące wyjdzie w przybliżeniu. W ostatnim momencie podstawiłem na warsztat do RMotors.pl (prawobrzeże). Szybko zdiagnozowali o co chodzi, oprócz DPF był jeszcze EGR i po kilku godzinach było po sprawie. I w dużo normalniejszej cenie. Potem wszystko było gut, z przeglądami też. Także w moim przypadku spoko.
Janek89
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 08:55
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez Tomeck88 » 13 maja 2016, o 16:55

Ile kosztowała ta przyjemność u nich ? EGR to zaslepili czy tylko czyscili? Mam nadzieje ze po serwisie nie będzie jakoś strasznie kopcil. Jak się orientowalem to na Golisza 1200 zł kosztuje i z chiptiuningiem około 2000 zł dużo ale nie ma innej możliwości żyć w mieście z tym. Trochę się wpakowalem z tym autem ale nie sądziłem ze to aż tak kłopotliwe jest na codzień. Pozdrawiam
Tomeck88
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2016, o 10:04
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez Janek89 » 16 maja 2016, o 09:14

EGR zaślepili, ceny Ci nie podam dokładnie bo nie pamiętam już, ale raczej w okolicy 1000. Jak zadzwonisz do nich to Ci wycenią wszystko zanim dotkną samochodu. Mi się to podoba bo już nie raz mi mechanik robił niespodziankę. Było "Panie to pół darmo zrobimy" a potem nagle wyskakiwało, że to, że tamto, i faktura na 2 tysie. U p. Michała w RMotors wszystko jest od początku jasne i żadnych niespodzianek. Chiptunningu nie robiłem, ale się zastanawiam nad tym bo przyrosty jakie uzyskują są naprawdę klawe (na razie nie mam kasy na takie zabawy niestety). Jeśli chodzi o kopcenie to absolutnie nie ma takiego objawu, wszystko tak jak powinno być. Tomeck88 po wywaleniu DPFa już nie taki Diesel straszny :P
Janek89
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 08:55
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez jameshellfire » 2 lut 2017, o 22:51

Wiem że temat trochę stary, ale może ktoś będzie wiedział.
Czy po "wycince" DPF-a w 1.9 CDTI Z19DT trzeba jeszcze fizycznie wypiąć któryś z czujników ?
jameshellfire
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 sty 2017, o 13:22
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Filtr cząstek stałych DPF problem z wypalaniem (brakiem

Postprzez umek19 » 3 lut 2017, o 10:17

Tak , trzeba zmienic program w kompie bo bedziesz miał błąd.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.