Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

nie można wrzucić biegu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

nie można wrzucić biegu

Postprzez psmichal88 » 9 paź 2016, o 19:59

Witam

mam następujący problem, przez cały dzień jeździłem swoją astra, co prawda na krótkich dystansach, ale cały dzień z krótkimi przerwami, niestety ok. godziny 20, gdy samochód stał bez ruchu od jakichś 2 h po wejściu do samochodu okazało się, że nie mogę wrzucić żadnego biegu, skrzynia nie reaguje, lewarek jest jakby "wiotki", można nim kręcić na wszystkie strony, czy z wciśniętym sprzęgłem czy bez, jedynie przy próbie wrzucenia 4 jest jakiś opór, po odpaleniu i puszczeniu sprzęgła samochód jedzie, natomiast lewarek dalej nie reaguje, nie było żadnych objawów, samochód sprawował się jak zwykle, proszę o pomoc
psmichal88
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 paź 2016, o 19:51


Re: nie można wrzucić biegu

Postprzez umek19 » 9 paź 2016, o 20:58

Albo zepsuła sie linka(pękła, zapiekła w pancerzu) lub spadła z wybieraka albo zepsuł sie wybierak. Możliwa awaria lewarka. Najlepiej idz zajrzyj pod maske i spróbuj włożyć jakiś bieg recznie, jeśli sie nie da to zdejmij linki i zobacz jesli wybierak stoi "dęba" to kup sobie łożysko albo inny wybierak. Spotkałem sie z taka awarią raz w życiu a winne było łozysko wybieraka "poszukaj zestaw naprawczy wybierak astra h"ale najper zobacz co działa a co nie. Oczywiscie biegi nie wchodza ani na zgaszonym silniku ani na odpalonym?
Załączniki
lozysko wybieraka.jpg
lozysko wybieraka.jpg (34.67 KiB) Przeglądane 13994 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: nie można wrzucić biegu

Postprzez psmichal88 » 10 paź 2016, o 06:41

dokładnie, czy włączony, czy wyłączony biegi nie wchodza
psmichal88
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 paź 2016, o 19:51

Re: nie można wrzucić biegu

Postprzez umek19 » 10 paź 2016, o 11:07

Jedna chyba dobra wiadomością jest , że raczej nie zepsuła się skrzynia biegów. W wiekszości przypadków w astrze psuje sie sam lewarek zmiany biegów( wtedy ciezko włożyc jedynke i wsteczny) ale możliwa jest awaria linek lub wybieraka na skrzyni biegów. Musisz zajrzeć pod maske pod akumulatorem i tam dochodzą linki od biegów i zobaczyc co sie dzieje.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: nie można wrzucić biegu

Postprzez KamilMegan » 11 mar 2017, o 11:11

Panowie i Panie mam taki problem z moją astrą 1,6 twinport
wymieniałem mieszek zmiany biegów i wyrwałem cały lewarek, na szczęście udało mi się wszystko poskładać lecz mam problem ze wstecznym;/ a mianowicie aby bić wsteczny musze delikatnie podnieść cały lewarek bo blokada nie pozwala normalnie wpić biegu. Bardzo proszę o pomoc bo podejrzewam że wyrywając cały lewarek jakaś część mi wyleciał i dlatego teraz mam taki problem.
Przesyłam zdj poglądowe
Obrazek
KamilMegan
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 15:35
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: nie można wrzucić biegu

Postprzez szmic » 11 mar 2017, o 19:05

gałka jest z przyciskiem wstecznego , to zbyt głęboko ją wbiłeś z powrotem i blokuje się mechanizm na prowadzeniu które widać po lewej stronie na Twojej fotce
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.