Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błędy Astra H 1,7 Cdti 100hp

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Błędy Astra H 1,7 Cdti 100hp

Postprzez Zibizaczek » 6 lis 2016, o 19:14

Witam,
Od niedawna posiadam Astre h, odkąd ją kupiłem pojawiają się różne błędy, m.in. Błąd immobilisera, i brak łączności czujnika kąta kierownicy, mechanicy powiedzieli mi że w tych Astrach to rzecz normalna, ale chyba przy skręcie, co jakiś czas, włącza się kontrolka trakcji i samochodzika z kluczykiem, i tryb awaryjny, samochód schodzi do 1100 obrotów i na nic nie reaguje, czasami parokrotnie wyłączenie i ponowne włączenie pomaga, aczkolwiek czasami trzeba się coraz dłużej z tym męczyć, czy można sobie z tym jakoś poradzić?
2 temat natomiast wyskoczył mi po podkręcaniu parametrów, na początku nie było żadnych błędów, samochodzik zyskał nowe życie, 138hp i 300nm, ale od paru dni wyskoczył mi błąd 189554, z tego co czytam na forum to błąd silnika bądź skrzyni, lub przegrzanie się układu, co miałoby powodować zmniejszona dawkę paliwa, ale oprócz błędu wyświetlanego po metodzie gaz hamulec na panelu nic nie wyskakuje, nie odczuwam też żadnego spadku mocy czy innego problemu, czy powinienem z tym problemem udać się do serwisu bądź zmniejszenie parametrów mapy silnika czy jest to częsty błąd nie wymagający większego zaniepokojenia? Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.
Zibizaczek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Błędy Astra H 1,7 Cdti 100hp

Postprzez sparspar » 9 lis 2016, o 19:56

Witam
Nie znam błedu i nigdy nie miałem z nim do czynienia. Ja zacząłbym od zmiany softu na fabryczne....jeżeli pojawią się większe problemy z autem

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Błędy Astra H 1,7 Cdti 100hp

Postprzez Kasztanek19 » 18 lis 2016, o 20:41

Witam serdecznie. Podpinam sie poniewaz mam jeden z ww problemow. Kiedy zaczał pojawiac sie ten bład ( 1100obrotow, esp, auto z kluczykiem i brak reakcji na pedal gazu) pojechalem na komputer i wskazal na pedal przyspieszenia
tyle ze po skasowaniu bledow i robiac test na komputerze pedał gazu działal bez zarzutu na wykresach no i rzeczywiscie kilka miesiecy bylo ok. Teraz znow to samo.
W Poniedzialek jade odstawic auto do mechanika zeby przejrzal co Asterce dolega tak naprawde. Znalazlem temat o tym samym problemie jednak jest on z 2012 roku.
I chcialem sie dowiedziec czy oprocz tego co jest napisane tutaj http://astra-3.pl/usterka-astra-h-brak- ... pedal-gazu mozliwe ze cos innego moze byc tego przyczyna ? Prosze o odpowiedz I dziekuje . pozdrawiam.
Załączniki
15065072_1182165625209010_806775275_o.jpg
15065072_1182165625209010_806775275_o.jpg (32.66 KiB) Przeglądane 7530 razy
Kasztanek19
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lis 2016, o 20:23

Re: Brak reakcji na pedał gazu

Postprzez dareks594 » 1 maja 2018, o 15:51

Witam serdecznie.
W mojej Astrze 1.7 CTDI pojawił się problem z brakiem reakcji na pedał gazu, kontrolka serwisowa się zapaliła(autko z kluczykiem) oraz kontrola trakcji.
Auto osiągało 1100 obrotów. Po podłączeniu pod komputer pojawiły się kody błędów P1120 czujnik położenia pedału przyspieszenia 1.
P1122 czujnik położenia pedału przyspieszenia 1.
P0340 czujnik położenia wałka rozrządu
P0002 zespół dawkujący paliwo ,po zresetowaniu tych błędów wszystko wróciło do normy ale na pewno do czasu ,na kompie wyszło jeszcze że trzeci wtryskiwacz pracuje poza zakresem .Jestem umówiony z mechanikiem i on chce zacząć od sprawdzenia wtryskiwaczy .Miał ktoś podobny problem? Mi chodzi po głowie układ sterowania silnika ECU tylko jak go sprawdzić ? Proszę o pomoc .
dareks594
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 maja 2018, o 15:20
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.