Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.7 cdti problem z odpalaniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.7 cdti problem z odpalaniem

Postprzez marek_makowski » 1 sty 2017, o 21:27

Witam, parę lat temu pisalem o moim problemie na forum ale nikt nie potrafil wtedy pomoc. Moze po latach ktos borykal sie z takim problemem i tym razem pomoze :D
Mianowicie astra jezdzi, zadnych bledow, ale sa problemy z odpalaniem samochodu.

W okresie letnim przy temp. powyzej 10 stopni trzeba krecic dlugo (4-5 sek.) az astra odpali, po czym z wydechu wydostaje sie niespalona mieszanka paliwowa (bialy dym). Kiedy sie silnik nagrzeje to pozniej odpala od kopa. Ale jak postoi przykladowo 8 godz i znowu proboje odpalic to dalej kreci dlugo rozrusznik.

W okresie zimowym przy temp. ponizej 10 stopni odpala niemalze od kopa. I po nagrzaniu sie silnika odpala od kopa oraz po postoju przykladowo 8 godz. kiedy silnik ostygnie - odpala rowniez od kopa. Swiece grzeja u mnie dopiero od -5 stopni wiec one nie pomagaja w rozruchu powyzej tej temp.

Problemem jest tez to (zarowno w okresie zimowym i letnim) ze jak odpale astre i przejade pare kilometrow (silnik sie nie nagrzeje dobrze) po czym zgasze auto i ponownie sprobuje odpalic to dalej dlugo kreci rozrusznikiem (4-5 sek.).

Prawie 5 lat borykam sie z tym problemem i nikt do dzis nie wie czemu tak sie dzieje. Moze jakis czujnik, sensor temp. powietrza, cieczy, albo polozenia walkow. Nie wiem. Ktos moze dzis spotkal sie z podobnym problemem??
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: 1.7 cdti problem z odpalaniem

Postprzez SebaWGM » 12 sty 2017, o 18:13

Witaj Marek. Mam podobny problem w 1.3 cdti 90KM. Po dłuższym postoju musze tez przytrzymać dluzej kluczyk, chodź odpala dopiero po drugim razie. Jak juz pochodzi z 10 min jest ok.
SebaWGM
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 18:09
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: 1.7 cdti problem z odpalaniem

Postprzez umek19 » 13 sty 2017, o 02:10

obaj macie inne problemu
pierwszy kolega ma złą mieszanke do temperaury silnika- albo ktos przestawił mieszankę albo zepsuty czujnik temperaury chyba , że czujnik wału szaleje. Sprawdz tak odepnij czujnik temp i odpal jak pomoże to walcz z nim. Widziałem takie urządzenia co w momncie odpalania samochodu oszukuja sterownik silnika , że jest zimno i .... niby lepiej odpala.
drugi kolega to ma słabe swiece albo sie zapowietrza
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: 1.7 cdti problem z odpalaniem

Postprzez SebaWGM » 13 sty 2017, o 06:22

Dzieki wielkie za pomoc , w następnym tygodniu wymienie swiece i zobaczę jak układ paliwowy. Mam nadzieje ze pomoże :) :)
SebaWGM
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 18:09
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: 1.7 cdti problem z odpalaniem

Postprzez marek_makowski » 13 sty 2017, o 13:15

ale ktory czujnik odpiac? od temp powietrza zew. czy temp cieczy? Mi sie tak wlasnie wydaje, ze komp jest w jakis sposob "oszukiwany" i zle parametry dobiera do mieszanki. Skoro w zimie odpala odrazu a lecie nie tzn ze cos z temperatura musi byc nie tak, zle zczytuje dane komp.

Chce dodac jeszcze ze co jakis czas wyskakuja mi bledy P050056 oraz P050074. Nie wiem czy jest to z tym zwiazane, bo na innych forach wypoawiadaja sie ze to przez zalaczenie sie ABS w zimie to wywala takie bledy.. Co myslicie?
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: 1.7 cdti problem z odpalaniem

Postprzez SebaWGM » 19 sty 2017, o 19:32

umek19 napisał(a):obaj macie inne problemu
pierwszy kolega ma złą mieszanke do temperaury silnika- albo ktos przestawił mieszankę albo zepsuty czujnik temperaury chyba , że czujnik wału szaleje. Sprawdz tak odepnij czujnik temp i odpal jak pomoże to walcz z nim. Widziałem takie urządzenia co w momncie odpalania samochodu oszukuja sterownik silnika , że jest zimno i .... niby lepiej odpala.
drugi kolega to ma słabe swiece albo sie zapowietrza



Świece w porządku, sprawdzone. Filtr paliwa wymieniony, efekt zapowietrzenia wyeliminowany brak, może pompa wtryskowa?? :roll:
SebaWGM
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 18:09
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.