Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wysprzęglik

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

wysprzęglik

Postprzez dawidtd » 17 sty 2017, o 20:56

Witam, mam nietypowy problem z wysprzęglikiem. Sprawa zaczęła się od tego że nagle sprzęgło wpadło mi w podłogę po nocy, więc odpowietrzyłem układ i wszystko zrobiło się ok, ale na krótko. Po j2 dniach jadąc ze stałą prędkością wciskając gaż zaczęło ślizgać się sprzęgło( dosyć głośno), wjechałem na kanał i padło na wysprzęglik. Rozebrałem wszystko i po zdjęciu sktzyni wszystko było zalane, więc czyszczenie i zmiana wysprzęglika na nowy, kiedy złożyłem skrzynię z silnikiem i odpowietrzyłem układ ( strzykawką wlewałem płyn do odpowietrznika), sprzęgło wróciło, ale po pół godzinie zobaczyłem płyn na łączeniu skrzyni( następnego dnia nie było już sprzęgła).Rozebrałem wszystko od nowa kupiłem używany wysprzęglik razem z wężykiem ciśnieniowym (tym wewnątrz skrzyni) i odpowietrznikiem na próbę , pomyślałem również że to reduktor ten okrągły za pompką może psuć wysprzęgliki, więc tez go zmieniłem, po złożeniu ( odpowietrzałem tym razem ciągnąc płyn z powietrzem przez odpowietrznik) i przejechaniu paru km. sprzęgło znów się slizga i jest wyciek z wysprzęglika, rano brakowało z 100 ml płynu.Teraz rozebrałem to znów, zdjąłem również sprzęgło z dociskiem, tarcza wygląda ładnie i docisk tez nie budzi podejrzeń, mimo to zamówiłem ssprzęgło używane napróbę, wysprzęglik i cały wężyk od pompki do wysprzęglika. Moje pytanie brzmi- co robie nie tak? Co może psuć wysprzęgliki? mi już brak pomysłów.
dawidtd
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 20:14
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: wysprzęglik

Postprzez dawidtd » 18 sty 2017, o 10:04

Zaznaczę jescze że sprzęgła nie ruszałem, więc mie ma takiej opcji żeby było żlezałożone. I jeszcze jedno, przy przyspieszaniu na niskim bigu sprzęgło się ślizgało, ale wydając hałas, takie rzęrzenie jakbym chciał jechac na za wysokim biegu
dawidtd
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 20:14
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: wysprzęglik

Postprzez passi 29 » 25 mar 2017, o 18:15

witam cie łożysko oporowe jest też chydrałliczne wiec czeka cie wyjęćie skrzyni biegów
passi 29
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 maja 2016, o 19:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.