Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odma

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Odma

Postprzez skalar208 » 7 lut 2017, o 00:28

Witam:)

Panowie czy może ktoś czyścił Odmę w silniku Astra H 1.7 CDTI DTH? Jest ona w pokrywie zaworów, po odkreceniu 4 śrub jest tam uszcelka na całej powierzchni i spręzyna. Czy trzeba trzeba zdjemować pokrywe zaworów by tam sie dostać? Jak to wyczyścić?

Pojawił mi sie olej na rurze od turba a także spod pokrywy zawarów sie sączy, nie wiem czy działa ta odma prawidłowo i czy ciśnienia są w porzadku skoro wurzuca olej z pod pokrywy...?
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Odma

Postprzez marek_makowski » 16 lut 2017, o 14:54

Podpinam się pod temat.
Też mam identyczną sytuacje z odmą. Olej się sączy i idzie na turbo. Przeszukalem kilka forum ale nic nikt nie pomogl...
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Odma

Postprzez skalar208 » 17 lut 2017, o 16:40

Witam "marek_makowski" mogę się podzielić z Tobą że ja u siebie odmę sprawdziłem i nie przepuszcza oleju można to sprawdzić odkręcając z niej wężyk i czy pluje olejem i czy wogóle przepuszcza powietrze bo może być zapchana. Nagrzałem dobrze silnik nakleiłem biała kartkę przed Odmą by widać było czy coś pryśnie czarnego i wkręcałem go na obroty puszcało powietrze ale oleju wogóle.
Natomiast jeśli chodzi o olej to u mnie rura zaolejona jest na końcu przy samej turbosprężarce co wskazuje raczej na to że turbosprężarka puszcza mi olej.

A u Ciebie jak to wygląda masz całą rurę w oleju od samej odmy czy przy turbie?
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Odma

Postprzez marek_makowski » 17 lut 2017, o 20:53

u mnie ten krótki wężyk od odmy jest lekko w oleju, kiedy go zdejmuje. Od turba nie idzie olej bo tam sucho. Jedynie zbiera sie wlasnie w rurce dolotu powietrza i tam mi przecieka przez uszczelke. Takze turbo mam OK, a co do odmy to nie wiem jak i co. Jezdze tak juz przeszlo rok ale nic sie niepokojacego nie dzieje z samochodem..
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Odma

Postprzez hipolesko » 26 gru 2023, o 20:55

Witam, czy udało Ci się naprawić usterkę? Trzeba pokrywę sciągać i jakoś to czyścić? Mam ten sam problem
Pozdrawiam
hipolesko
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 10:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.