Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ciężko wchodzące biegi i ruch auta na wciśniętym sprzęgle

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Ciężko wchodzące biegi i ruch auta na wciśniętym sprzęgle

Postprzez ponczek16xx » 12 mar 2017, o 15:56

Witam serdecznie :) Moje auto to opel astra h 1.9 cdti 150 km 2005r.
Mój problem wygląda następująco. W samochodzie został zregenerowany zestaw koła dwumasowego, oraz skrzynia biegów (wymienione łożyska, 2 tuleje sztywne, zalany nowy olej) skrzynia przeszła regulację wg zaleceń pana który ją naprawiał. Dodatkowo wymieniłem wysprzęglik (odpowietrzony), pompkę sprzęgła, łożysko oporowe, czyli praktycznie wszystko co się dało zrobić w tym temacie jest załatwione. Pomimo tych zabiegów biegi 1, 2 oraz wsteczny chodzą bardzo, bardzo ciężko. Z innymi biegami jest o wiele lepiej. Stawiają opór, ale nie przeszkadza to zbytnio w jeździe.Zapomniałem dodać, że na zgaszonym silniku biegi wchodzą super. Pan, który zajmował się skrzynią mówił o docieraniu się skrzyni przez ok 2000 km, ale to jest nie możliwe, żeby sytuacja wyglądała tak tragicznie. Po przejechaniu powiedzmy 30 km na parkingu wbicie wstecznego o ile mi się to w ogóle uda trwa 3 minuty. Mało tego. Gdy auto ma wbity bieg i jest wciśnięte sprzęgło samochód delikatnie sie toczy. Nie chcę jeździć, bo boję sie że znowu coś się zepsuję. Bardzo proszę o pomoc. Cała ta zabawa wraz z robocizną kosztowała mnie ok. 4000zł a dalej auto nie jeździ jak powinno. Nie mam już siły do tego samochodu...
ponczek16xx
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 15:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Ciężko wchodzące biegi i ruch auta na wciśniętym sprzęgl

Postprzez ponczek16xx » 21 mar 2017, o 21:29

Problem rozwiązany :) Posypał się docisk. Przy okazji posypał się nowy simering. Pan który regenerował cały zestaw powiedział, że to drugi przypadek od momentu kiedy prowadzi zakład, także straszny pech.
ponczek16xx
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 15:51
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.