Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sprawny egr - brak mocy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Sprawny egr - brak mocy

Postprzez Admek » 18 mar 2017, o 17:01

Witam, mam problem z moją Astrą, mianowicie :
1) niedawno regenerowałem kolektor
2) po tym wyskoczyła kontrolka od silnika i było wszystko ok, samochód jeździł normalnie
3) ostatnimi czasy dość odczuwalnie stracił moc, głównie na niskich obrotach, powyżej 2500 zaczyna jechać ale mimo wszystko nie tak jak powinien przy okazji wyrzuca z siebie konkretną chmurę spalin
4) pierwsze podejrzenia padły na Egr taki też błąd pokazywał komputer po podłączeniu do auta
5) Egr został wyciągnięty, wyczyszczony i sprawdzony "na krótko", okazało się, że jest sprawny
6) i teraz pytanie co może być przyczyną tej awarii? Kable czy może komputer silnika szwankuje...
Jest ktoś wstanie coś podpowiedzieć?
Admek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 16:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Re: Sprawny egr - brak mocy

Postprzez drydly » 22 mar 2017, o 22:24

Mam podobny problem gdzie wszystko chodziło ok i nagle po przejechaniu ok 2,500km auto traci moc u mnie fuksem wypatrzonym okazuję się że wtyczka od egra ma taką zapadkę która się trochę wyrobiła i nie trzyma tak jak powinna i będę szukał gdzieś takiej nowej 6 pinowej bo zamiast sztywno się trzymać to lata i wpływa na pracę samochodu.
drydly
Starszy kierowca
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 15:48
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.