Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

przegrzanie silnika 1.7ctdi 100km

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

przegrzanie silnika 1.7ctdi 100km

Postprzez tomi393 » 26 mar 2017, o 11:04

Witam wszystkich mam kilka pytań na których odpowiedzi nie mogę znaleźć odpowiedzi wiec ktoś z was może będzie w stanie coś podpowiedzieć.

Opisze całą sytuacje, posiadam astre III o silniki 1.7 ctdi 2004r 100 km wczoraj wybierałem się w dłuższą podróż i niestety w trakcie jazdy nastąpiła awaria, uciekł cały płyn chłodniczy niestety nie byłem w stanie określić w którym miejscu i w jakim czasie nastąpił przeciek. Jechałem z prędkością około 180km/h na początku nie zauważyłem aby coś się działo samochód po prostu zaczął tracić prędkość i moc gdyż dodawanie gazu nic nie dawało. Kiedyś samochód zachowywał się podobnie przy dużej prędkości wyskakiwał błąd odnośnie czujnika położenia wału ale wtedy sygnalizowała mi to kontrolka a tym razem było inaczej, gdy samochód wytracił prędkość do około 100km /h zaświeciła sie kontrolka temperatury niestety ten model nie posiada temperaturomierza wiec nie byłem w stanie tego kontrolować na bieżąco. Od zapalenia się kotrolki temperatury przejechałem jeszcze około 400m i zjechałem na praking który akurat sie natrafił po zatrzymaniu pojazdu nie wyłączając silnika otworzyłem maskę aby zobaczyć co się dzieje wtedy zaczęła pojawiać się para i dostrzegłem całkowicie pusty zbiornik z płynem chłodniczym po czym wyłączyłem silnik. Skończyło się oczywiście laweta, gdy przyjechał mechanik przekręciliśmy stacyjkę silnik niby kreci ale samochód nie odpala, wstępna diagnoza mechanika to mogły polecieć zęby na rozrządzie gdy przyłapało tłoki ale rozebraliśmy pokrywę od paska przy rozruchu silnika niby pasek się nie slizga ani nie przeskakuje wiec mogło przeskoczyć na jakimś zębie niestety wszystko działo się wczoraj pod wieczór wiec mechanik zajmie się tym dopiero w poniedziałek rano dlatego z tąd moje pytanie
co mogło innego się stać?
na jakie mnie to narazi koszty? według mojej wiedzy którą zasięgnołem w internecie po różnych stronach mogło wydmuchać uszczelkę pod głowica lub w inny sposób rozszczelnił się silnik i z powodu braku kompresji nie zapala dodam ze przy próbach odpalenia nie był uzupełniany płyn chłodniczy.
Czy jest możliwość że w samochodzie jest system który sam odciął moc z braku płynu chłodzącego aby nie doprowadzić większej awarii?
co spowodowało jego spowolnianie na autostradzie, czy doprowadzila do tego sama awaria co bedzie mialo pewnie nie za ciekawe skutki ?
dodam jeszcze że po sprawdzeniu błedów metodom gaz hamulec a potem bespośrednio samym kputerem pojawił sie tylko błąd 189554
był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki lub podpowiedzi. pozdrawiam
tomi393
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 mar 2017, o 01:00
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.