Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.9 cdti nie odpala po uszkodzeniu klamry od chłodnicy EGR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.9 cdti nie odpala po uszkodzeniu klamry od chłodnicy EGR

Postprzez WilkU » 30 mar 2017, o 21:08

Witam serdecznie,

Może ktoś spotkał się z podobnym problem ewentualnie podprowadzi mnie na jakiś tor decyzyjny. Jestem szczęśliwym posiadaczem astry H 1.9 DTL, prawie 3 lata, poza regeneracją alternatora i rozrusznika nic się nie chciało zepsuć ;) Ale do rzeczy, jadąc spokojnie podczas przyspieszenia usłyszałem delikatny strzał w komorze silnika, zatrzymałem się, obejrzałem dokładnie auto - nic nie widać , ale silnik pracował zdecydowanie głośniej jakby miał przedmuchy w kolektorze wydechowym, do domu 5 km,dobra dojadę> czułem że nie ma mocy ale pracował równo. Za jakieś 2 km zapaliła się kontrolka żółta od silnika i zgasł. Nieźle pomyślałem. Zaholowaliśmy auto pod dom i pod zdjęciu osłon góra i dół zobaczyłem jak leży sobie przerdzewiała obejma metalowa na obudowie (łącząca 2 rury razem), po chwili znalazłem przyczynę, łączenie rurki od kolektora wydechowego(albo kat bo nie widać za osłoną) z chłodnicą egr. Pomyślałem - całe szczęście ;) Obejma zamówiona i zamontowana a silnik nadal nie chce odpalić. Mało tego , dzisiaj znalazłem przepalony bezpiecznik 21 (ukł. elektroniczny silnika) 20A ,zamieniłem z innym 20A, start> przepalony, nadal nie odpala, ma ktoś jakiś pomysł? już 4 dni z tym autem walczę, ale bez komputera chyba się nie objedzie, dziwne że nie chce nawet zapalić, kody błędów wypedałowane: 62202 24302 40002 21460F 21490F 2020F 2030F 2040F 11250 63802 . Dodam jeszcze że jak czekałem na obejmę z opla (2dni) wyczyściłem egr oraz przepustnice (elektronika w oleju), ale wszystko delikatnie zrobione i poskładane jak należy.
WilkU
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 20:44
Lokalizacja: PZ
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: 1.9 cdti nie odpala po uszkodzeniu klamry od chłodnicy E

Postprzez WilkU » 1 kwi 2017, o 09:40

usterka znaleziona, spaliny związane z nieszczelnością egr przepaliły wiązkę.
WilkU
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 20:44
Lokalizacja: PZ
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.