Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Duże spalanie oraz stukanie po zgaszeniu 1.9 150 z19dth

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Duże spalanie oraz stukanie po zgaszeniu 1.9 150 z19dth

Postprzez Fungeez » 13 kwi 2017, o 01:07

Cześć, mam problem z moją astrą 1.9 150KM mianowicie spala mi dychę na sto. W trasie idzie zejść do 7/100km. Jeżdżone głównie w mieście i to nie jakoś szybko wiadomo czasami się wdepnie ale moim zdaniem to i tak o wiele za dużo. Na pełnym baku przejeżdzam około 500-600km. Przy dynamicznym przyspieszaniu dajmy na to z dwójki na trójke komputer czasem pokazuje momentalne spalanie 30l... z DPFem nie miałem żadnych problemów.. macie jakieś pomysły??

Kolejne pytanie związane jest z metalicznymi stukami po zgaszeniu samochodu, trwa to może z 3minuty od momentu zgaszenia. Czy może to być jakiś problem z katalizatorem czy kolektorem???
https://www.youtube.com/watch?v=UrSGLQxaIOc

pozdro..
Fungeez
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 kwi 2017, o 00:47
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Duże spalanie oraz stukanie po zgaszeniu 1.9 150 z19dth

Postprzez elvispse » 15 kwi 2017, o 18:54

Witam.
Zawsze ci tyle paliła, czy od jakiegoś czasu? Bo moim zdaniem to normalne spalanie. Moja astra na samym mieście w chłodniejsze dni tez paliła mi ponad 10l/100kmm. A jakbym chciał poszaleć to pewnie 15 tez by spaliła. A to był osiołek, tylko 100KM. Na zbiorniku robiłem jakieś 550km, max 650km. Komputer oszukiwał o jakieś 1,5-2 litry. Pamiętaj też, że jedno wypalenie DPF kosztuje jakieś 2-3 litry paliwa, przynajmniej tak było w moim przypadku.
Znajomy ma vectre z tym silnikiem co ty, tyle że z automatem i jemu na mieście bierze 12 litrów.
Profilaktycznie możesz sprawdzić termostat, lub czy hamulce się nie grzeją, albo podpiąć się pod kompa. Ja to wszystko sprawdzałem i nic. Pisze w czasie przeszłym bo w końcu sprzedałem tą astre. Zraziłem się ogólnie do opli. Może 1,7 są lepsze, ale tego już nigdy nie będę miał okazji sprawdzić.
Pozdrawiam.
elvispse
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2016, o 10:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.