Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Test EGR za pomocą OP-COMa

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Test EGR za pomocą OP-COMa

Postprzez Paul_M » 19 kwi 2017, o 09:48

ASTRA H 1.9cdti 100KM
Witam wczoraj jadąc do niemiec po przejechaniu 700km stanołem się zatankować. Po odpaleniu silnika wyskoczyły 2 błędy:

P1125 - Usterka siłownika przepustnicy
(62) - Nie występuje

P1125 - Usterka siłownika przepustnicy
(61) - Nie występuje

dodam że znacznie wcześniej przegoniłem auto średnio nie schodziłem ze 160km/h kilaka razy do 200km/h, na prawie zapełnionym DPFie.
auto przeszło chyba w tryb awaryjny ikonka silnika i brak mocy ( znacznej reakcji na pedał w podłoge), i przy gaszeniu silnika trzęsie nim mocno.
Usunąłem błąd na szybko za pomocą aplikacji w tel i odb2 na bluuetotch.

po usunięciu błędu auto zachowuje się poprawnie.

Błądy wracają podczas ponownego rozruchu i podczas wolnej jazdy np w korku.


W domu ykonałem na czybko test przepustnicy za pomocą OP-COMA, auto zgasło, co oznacza że test przeszedł pomyślnie (chyba że się mylę),
wykonałem również test EGRa auto zaczeło się tak jakby dławić, trząść silnikiem po czym zgasło.

-Moje pytanie jak powinien wyglądać taki test przy prawidłowym EGRze ?
Jakie jeszcze mogę wykonać testy za pomocą OP-COMA żeby wykluczyć po trochu różne awarie związane z tymi błędami ?
dzisiaj rozkręce przepustnicę i egr w celu wyczyszczenia i sprawdzeniu zimnych lutów i póżniej zobacze co z autem...
Paul_M
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 09:28
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.