Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odpalanie-zdechnie lub szarpnie i sie podciagnie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Odpalanie-zdechnie lub szarpnie i sie podciagnie

Postprzez Raibow » 8 maja 2017, o 10:30

Witam, jestem nowa na forum. Mam astrę 1,7 cdti 80 km.

Mam problem z odpalaniem. Samochód niezależnie od pogody/temperatury odpali i po chwili zgaśnie albo nim szarpnie i się "podciągnie".
Ustaliłam że jak go potrzymam na biegu to na 100% zgaśnie, jak zostawię na luzie to spadną obroty jakby miał zdechnąć i pali dalej albo co kilka dni zdechnie i zapali za którymś razem. Wtedy trzeba chwilę poczekać i można jechać. Następne odpalania są już bez problemu.
Walczę z tym problemem od dłuższego czasu. Byłam już u trzech mechaników i żaden nie może zlokalizować przyczyny. Filtr był wymieniony na nowy (od tego kolejny mechanik zaczął aby zminimalizować koszty :) )pomogło o tyle że nie kopcił przy gazowaniu (mimo iż płyny były wymienione pół roku wcześniej i filtr tez tam miał być wymieniony).
Wcześniej pojawiała się lampka silnika lub kluczyka ale tu pomogła wymiana sterownika-nie było przekazu miedzy anteną a stacyjką.

Czy to mogą być świece lub pompa paliwa...?
Raibow
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 09:55
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Odpalanie-zdechnie lub szarpnie i sie podciagnie

Postprzez Raibow » 8 maja 2017, o 10:32

Dodam że nigdy błędu nie wykazało, a był podłączany pod kompa kilka razy
Raibow
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 09:55
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Odpalanie-zdechnie lub szarpnie i sie podciagnie

Postprzez Damian_PL » 8 maja 2017, o 10:36

Cześć

Sprawdź kostki zasilające wtryskiwacze, u mnie było podobnie auto szarpało i zdychało, okazało się że jedna z kostek była uszkodzona, również podczas jazdy zapalał się autko z kluczykiem i nie było błędów na kompie.
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Odpalanie-zdechnie lub szarpnie i sie podciagnie

Postprzez Raibow » 8 maja 2017, o 11:08

oki dzięki podpowiem mechanikowi
Raibow
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 09:55
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.