Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H 1.7 CDTI

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra H 1.7 CDTI

Postprzez WitekF1 » 13 cze 2017, o 20:24

Witam.
Od około 4 miesięcy borykam się z problemem ( o ile można nazwać to problemem) a dokładniej dziwnym dźwiękiem wydobywającym się z okolic rozrządu (tak mi się wydaje).
Tydzień temu był montowany nowy rozrząd, pasek alternatora i rolka napinacza. Po tych zabiegach dźwięk jeszcze się nasilił.
Auto chodzi równo, ma moc, nie ma przecieków. Ten dźwięk jest denerwujący i słychać go nawet z wnętrza auta.
Dodaję filmik gdzie został nagrany ten dźwięk.
https://youtu.be/K9fGI6NAx70

Jakieś pomysły ?
WitekF1
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 cze 2017, o 18:57
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Astra H 1.7 CDTI

Postprzez marek_makowski » 22 cze 2017, o 13:06

Mam identyczny "problem" od kilku dobrych lat. Szukalem rozwiazania dlugi czas, ale nic sensownego nie znalazlem i ten dziwiek utrzymuje sie do dzis. Przejechalem tak prawie juz 100 tys km. Nic zlego sie nie dzieje z autem, procz tego uporczywego dzwieku.
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra H 1.7 CDTI

Postprzez WitekF1 » 22 cze 2017, o 15:19

Dowiadywałem się też u kilku mechaników i tezy są różne. W jednym są zgodni "jeździć, obserwować" ...
Ja obstawiam na pompę oleju lub wadliwe paski rozrządu w kpl. rozrządu (nie są takiej jakości jak te kupowane osobno).
Ewentualnie zbyt mocno naciągnięty pasek rozrządu ... Temat ciężki do rozgryzienia :>
WitekF1
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 cze 2017, o 18:57
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.