Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.9 CDTI awaria Turbiny?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.9 CDTI awaria Turbiny?

Postprzez kyrielejson » 27 lip 2017, o 16:06

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Chciałem sie was poradzić odnośnie mojej sytuacji z moim autem zanim oddam je ostatecznie do mechanika. Mozę ktoś miał podobną sytuacje i coś doradzi tym bardziej że przeprowadziłem się i ciężko mi znaleźć dobrego mechanika bo nikogo nie znam - nie chce żeby mnie naciągnął na fałszywe usterki. Podsiadam auto Astra H 1.9 Cdti 150km w wersji sport. Miałem taką sytuacje że chciałem wyprzedzić tira, zrodukowałem i dałem mu lekkiego kopa i podczas wyprzedzania auto spadło na mocy, właczył sie tryb awaryjny i zrobiło sie bardzo słabe. Po chwili wyczułem że turbo nie pracuje bo zawsze miało charakterystyczny świst...a teraz nic. Zatrzymałem sie zczytałem błędy metodą gaz hamulec i pojawił się błąd - ECN 023456. Ponadto gdy patrze przez wlot powietrza ("grill") i świece latarką to wszystko po lewej stronie (patrząc na maske) jest w oleju - chłodnica i inne elementy. Podczas dodawania gazu wąż od intercoolera (chyba ten przy pasie przednim zaraz) prawie wcale ciśnienia nie dostaje. Auto zaczęło kopcic jak sie mu troche da buta. Mimo wszystko słysze po pewnym czasie świst turbiny. Mocy brak i jakby przy innych obrotach ale coś tam "gwizda" w tej turbinie. Jakies sugestie panowie ?
kyrielejson
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lip 2017, o 15:49


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.