Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Utrata mocy i błąd czujnika ciśnienia doładowania

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Utrata mocy i błąd czujnika ciśnienia doładowania

Postprzez ducek » 4 sie 2017, o 14:55

Witam.
Posiadam Astre H Kombi 1.9 cdti model silnika Z19DT 120km.
Ostatnio gdy jechałem zapalił się check silnika, po podłączeniu pod kompa wyskoczyły 2 następujące błędy:
P2226 - atmospheric pressure sensor
- faulty
- intermittent
P0105 - Boost pressure sensor
- Input signal too high
- Intermittent

Po przeczyszczeniu czujnika ciśnienia dolotowego, błąd znowu wywaliło, autko zamula itp.
Dziwi mnie jedynie fakt, że zazwyczaj ten check wywala gdy jadę z puszczoną klimą, ponieważ bez klimy autko goniłem do 5tyś obrotów i nic się nie działo, załączyłem klimę, 10km i check wywaliło(dwukrotnie już).
Chciałem kupić czujnik ciśnienia doładowania, jednakże na internecie znalazłem 2 takie czujniki z BOSCHa, wyglądają tak samo, jeden się nazywa czujnik ciśnienia doładowania, drugi map sensor(Jestem laikiem jeśli chodzi o auta), teraz nie wiem który wybrać, niczym się nie różnią po za ceną (odpowiednio 160zł i 260zł) i nie wiem co mam teraz zrobić. Czytałem, że po wymianie czujnika ciśnienia doładowania, czujnik ciśnienia atmosferycznego powinien działać normalnie, jednakże nie jestem pewien, chciałem się wybrać w trasę z racji wakacji i nie wiem czy mogę z tym małym problemem, a mój mechanik wraca za 2 tyg z urlopu dopiero...
Chciałbym prosić Was Forumowicze o pomoc, może któryś z Was miał podobny problem.
Z góry dzięki za odp.
ps mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, niestety trochę chaotycznie piszę -.-
ducek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2017, o 14:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Utrata mocy i błąd czujnika ciśnienia doładowania

Postprzez James » 1 lut 2018, o 14:15

Hmm, u mnie powodem braku mocy był zapchany katalizator, a u Ciebie jedno nie musi wykluczać drugiego. Sprawdź na początku katalizator, bo sporo osób jeździ z zapchanymi i nawet o tym nie wie. Starą część zawsze można w razie czego sprzedać, a na stronie https://www.katalizatory-warszawa.pl/ można znaleźć cennik dla konkretnego modelu.
James
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 07:27


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.