Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez janusz04065 » 19 cze 2014, o 19:55

No właśnie diabli wiedzą co to może być ,ja też szukałem to wyszło zapłon immobilizer i to może coś z tym być po przekręceniu startu nie odpalił tylko migał kluczyk dopiero za drugim razem trzeba pewnie coś kupić do diagnostyki .Dobrze by było coś sprawdzonego przez kolegów z forum .
Spróbuje coś szukać na allegro .
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez szmic » 19 cze 2014, o 21:23

Kolego na allegro to nic nie znajdziesz ciekawego do diagnostyki opla ( masz info na PW)
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez sparspar » 19 cze 2014, o 21:30

http://www.ebay.co.uk/itm/For-Vauxhall- ... 5afda173d3 .ja z ebaya kupowałem OP-coma i idealnie odczytuje bledy, bo w Polsce ten Op-com jest nielegalny i na allegro go nie ma, nie wiem o co w tym dokladnie chodzi,....
ps. oby anglia przegrała:)
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez szmic » 19 cze 2014, o 21:52

sparspar napisał(a): bo w Polsce ten Op-com jest nielegalny i na allegro go nie ma, nie wiem o co w tym dokladnie chodzi,...

Proste w PL tylko firma Adako ma wyłączność na opcoma za który życzą sobie 3024zł, dlatego też mają umowę z alledrogo i aukcje są kasowane a handlarzy jak i kupujących czekają inne niespodzianki, w każdym innym kraju nie ma problemu z klonami.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez hanysek » 4 lip 2014, o 20:37

Witam wszystkich forumowiczów! Mam wydaje mi się ciekawe spostrzeżenia,posiadam Astrę 1.7 DTH 74kw 2005 kupiłem ja w pazdzierniku 2012 zdążyłem już wymienić silnik(na 4 cylindrze urwał się tłok i go zmieliło nawet obudowa dostała nic nie dało się uratować) kupiłem silnik niby 110 tyś wraz turbiną odpukać wszystko jest ok,po wymianie silnika wraz z turbina po jakimś czasie przy przyspieszaniu zapalała się kontrolka sam z kluczykiem wymieniłem filtr paliwa i miałem spokój na około 1500km.Potem znowu problem powrócił,jeszcze raz wymieniłem filtr paliwa bez rezultatu.Jak jeżdziłem spokojnie to kontrolka zapalała się dość często jak mocniej Astrę przeciągałem to było ok.Po wymianie silnika miałem jeszcze do zrobienia klimatyzację myślałem że tylko napełnić,odgrzybić i jazda gdzietam do wymiany chłodnica klimy,łożysko sprężarki i wiatrak .Nie mieli wiatraka więc stary podprostowali bo był krzywy i na razie mogłem tak jezdzić.Po odebraniu auta z warsztatu tego samego dnia wieczorem zapaliła się kontrolka brak ładowania akumulatora,rano pojechałem do mechanika padła płytka w alternatorze za 2 godziny auto gotowe.Po 2 dniach wracałem z wycieczki zapaliła się kontrolka sam z kluczykiem,wiatrak wyzionoł ducha był krzywy i tak obciążał pobór pradu że spalił bezpiecznik 40A.Kupiłem nowy wiatrak, wymieniłem i jeżdze wolniej,szybciej i nic się ni dzieje.Na początku chciałem czyścić EGRa ,chciałem sprawdzac czujnik położenia wału sam już nie wiedziałem co mam robić.Prawdopodobnie w moim przypadku przyczyną był krzywy wiatrak ,który wykończył płytke w alternatorze.Na zakończenie tak jak przede mną kiedyś ktoś już napisał, przyczyną może być wszystko ,myśle że chociaż trochę komuś pomogłem.
Pozdrawiam.Hanys
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez Krisu » 4 sie 2014, o 14:25

Obrazek
Ostatnio edytowano 19 lip 2017, o 20:13 przez Krisu, łącznie edytowano 1 raz
Krisu
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 11:06

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez szmic » 4 sie 2014, o 18:35

Po Twoim załączniku widzę że w przedziale obrotów 1500-1900 masz zbyt małe ciśnienie ład. np. potrzebne 190kPa a masz tylko 148kPa, wygląda to na elektrozawór podciśnienia turbo, który znajduje się pod pompą CR (najlepszy dostęp z kanału), najlepiej byłoby mieć drugi na podmiankę na chwilę
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez Krisu » 4 sie 2014, o 22:33

Obrazek
Ostatnio edytowano 19 lip 2017, o 20:13 przez Krisu, łącznie edytowano 1 raz
Krisu
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 11:06

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez t__d » 24 lip 2016, o 17:08

Minęło kilka lat a problem nie ustąpił. Jechałem ostatnio 150 km i kluczyk zapalił mi się 8 razy. Zwariować można. Tak sobie poczytałem zachodnie fora i tam zalecają reset ECU. Niby można to zrobić OPCOMEM. Co o tym myślicie ? Czy to mogłoby pomóc ? Czy ktoś z Was resetował ECU ?

Dodane 11.01.2017
Znalazłem dobrego mechanika, który w kilka minut znalazł problem, którego nikt nie potrafił zdiagnozować przez 8 lat. Okazało się, że sworzeń siłownika nakładany na cięgno turbosprężarki był zapieczony oraz była nieszczelność w układzie dolotowym powietrza. Teraz auto jeździ zupełnie inaczej a kluczyk się nie pojawia. Szkoda, że nie dostałem namiarów do tego pana wcześniej. Dlaczego inni mechanicy i ich wspaniałe komputery nie potrafili tego zdiagnozować odpowiedzcie sobie sami. Ja nie chcę nikogo obrazić :mrgreen: . Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez rafaelito » 8 lut 2017, o 09:13

Do t__d
Witam!
Specjalnie zarejestrowałem się żeby dowiedzieć się czegoś więcej w kwestii Twojej naprawy. Czy mógłbyś w prywatnej wiadomości podać mi kontakt do tego mechanika? Czy jest on może w Warszawie albo okolicy? Od dłuższego czasu zmagam się z tą kontrolką i szczerze mówiąc już mi ręce opadają - każdy mechanik twierdzi, że to co innego (turbina, czujnik w kolektorze ssącym, czujnik doładowania turbiny, egr), mam wrażenie, że po prostu każdy chce mnie naciągnąć na kasę. Będę Ci bardzo wdzięczny za pomoc.
rafaelito
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 09:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.