Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez gasior11 » 30 sty 2013, o 12:44

Witam,
mam taki problem, że podczas przyspieszania, lub wyjazdu pod wzniesienia i górki zapala mi się kontrolka "samochód z kluczykiem", i silnik traci moc. Dopiero po ustabilizowaniu prędkości na równym odcinku drogi, jadąc ( nie zwalniając, ani nie zatrzymując się - bo wtedy cały czas się świeci ), po kilku czasem kilkunastu a zdarza się i kilkudziesięciu sekundach kontrolka gaśnie.
Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje? miał ktoś podobną sytuację?

Dodam, że w jednym z serwisów podłączany był pod komputer, również w czasie jazdy ale żaden błąd się nie pojawił.
Częściej się to zdarza gdy rozpędzam się(bardzo delikatnie) z niższych obrotów niż gdy go przeciągne.
Proszę o jakąś radę/informacje
gasior11
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 12:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez t__d » 20 lut 2013, o 12:34

Problem jest bardzo ciekawy. Szczególnie przy wyjeździe w góry. W serwisie powiedzieli mi, że to wina turbiny bo auto miało przejechane wtedy 155000 i że turbina nadaje się do regeneracji. Pomyślałem sobie, że chcą mnie naciągnąć i turbinę zregenerowałem dopiero przy 175000 jak zaczął z niej lecieć lekko olej. Tak czy inaczej to nie pomogło. Kontrolka zapala się nadal. Natomiast odkryłem jedną rzecz, która wpływa na częstotliwość pojawiania się kontrolki. Jeżeli jeżdżę oszczędnie na wolnych obrotach 2000-2500 (1.7 CDTI) to kontrolka potrafi się zapalić codziennie. Jeżeli trochę przycisnę to problem pojawia się bardzo rzadko.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez gasior11 » 18 mar 2013, o 10:29

Witam ponownie,
dwa dni temu zregenerowałem turbinę, moc wróciła.
Zobaczymy co się będzie działo dalej. Póki co (odpukać), podczas jazdy w miejscach gdzie zazwyczaj zaczynała mi się świecić owa kontrolka (sam. z kluczykiem) - nie zaświeciła się.
Ale tak jak mówiłem to jest świeżo po regeneracji więc, to są wstępne informacje. Jeśli coś się zmieni ( mam nadzieję, że nie na gorsze) to dam znać. Przy okazji mechanik sprawdził EGR (doloty) i powiedział, że nie było tam jakoś źle, ale profilaktycznie przeczyścił.
Powiem jeszcze tylko, że teraz mam przejechane 149 tys. a kupiłem jak było przejechane 124 tys. km.
Pozdrawiam
gasior11
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 12:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez t__d » 18 mar 2013, o 10:42

gasior11 jeździsz spokojnie czy wciskasz mocnej gaz ? Chciałem to porównać do mojego przypadku gdzie regeneracja turbiny nie pomogła na "kluczyk" ale mniej oszczędna jazda już daje jakieś efekty. Ja musiałem się nauczyć jazdy ze zregenerowaną turbiną. Auto reaguje dużo lepiej więc trzeba zmienić trochę styl jazdy. Dużo ludzi narzeka, że po regeneracji turbiny wzrasta im spalanie. Ja na początku też tak miałem ale jak się przyzwyczaiłem to spalanie jest niższe niż przed regeneracją.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez ramzes18 » 19 mar 2013, o 14:10

Też mam taki problem z zapalającym się samochodzikiem z kluczykiem. I to jest z tego co mi wiadomo zawór EGR i jak się on zapala, to samochód przechodzi w tryb awaryjny dlatego silnik nie ciągnie, a po zgaszeniu się kontrolki samochód znowu normalnie pracuje, a samochód wychodzi z tego trybu. Ale jak mi to powiedział mechanik że puki co mogę mieć na to wywalone, bo samochodowi nic się nie dzieje, a te problemy z EGR to norma u ASTR H. I jak powiedział zawór oczywiście mogę sobie wymienić (kosztuje koło 700 zł), albo się tym nie przejmować. i ja się tym nie przejmuje, bo do czasu do kiedy samochód na stałe nie przejdzie mi w tryb awaryjny to się nic nie dzieje. a jak się EGR zapala, to robie redukcje, wyższe obroty i przedmuchuje EGR i moment się wyłącza. a co do jazdy, to wariatem piłującym samochód nie jestem.
ramzes18
Starszy kierowca
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez Tom Hagen » 20 mar 2013, o 11:11

Panowie wybaczcie jeśli będzie to lekkie OT, ale jak czytam Twojego ostatniego posta ramzes, to mi się włos na głowie jeży ;) . Wyobraź sobie taka hipotetyczną sytuację. Jedziesz sobie jakąś przyzwoitą dróżką, masz przed sobą auto jadące wolniej więc zaczynasz wyprzedzać. Z boku masz już wyprzedzane auto, z przeciwka też nadjeżdża samochód i w tym właśnie momencie uaktywnia się Twój zapchany EGR, tryb awaryjny, auto nie ciągnie. Robisz redukcję i nic się nie dzieje, bo EGR jest już tak zawalony, że przedmuchanie nic nie dało. I co wtedy zrobisz, dalej nie będziesz się przejmował :?: Jeśli zdążysz wyhamować i schować się za auto, które próbowałeś wyprzedzić, to będziesz miał szczęście. A co będzie jeśli nie zdążysz :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez ramzes18 » 20 mar 2013, o 13:50

Wiesz kolego ja nie wyprzedzam, jeśli ktoś z przeciwka nadjeżdża. :P i sądzę że tak odpowiedź na Twoje pytanie wystarczy. :)
ramzes18
Starszy kierowca
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez gasior11 » 25 mar 2013, o 10:30

t___d ja jeżdże raczej trochę mocniej wciskając gaz, ale żona raczej nie, a mimo to i mi i jej zdarzało się, że kontrolka się zapalała. Oczywiście kiedy jechałem spokojniej to kontrolka częściej się zapalała, ale jeżeli zaczynałem się rozpędzać i od początku miałem pod górke to jak bym nie przycisnął to praktycznie zawsze kontrolka się zaświeciła, często też jak na zewnątrz była niska temepratura. W tym momencie, jestem już tydzień po regeneracji - Jeździłem ja, jeździła żona, temperatura była niska, sprawdzałem go jeżdżąc delikatniej i (odpukać) kontrolka się nie zaświeciła a silnik nie był trybie awaryjnym.
Co do spalania to ostatnie 5,02l/100km z tym, że tankowałem przed regeneracją, więc dopiero po tym baku będę wiedział dokładnie. Przed regeneracją ostatnio miałem trochę wyższe spalanie sięgające 5,4l/100km czyli o 0,38l/100km więcej, zobaczymy jak będzie teraz.


PS.W ostatnim wpisie jeszcze źle wpisałem, nie mam przejechane 149 tys.km tylko prawie 143tys. km.
gasior11
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 12:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez mikel » 18 kwi 2013, o 18:04

Witam
Mam problem z astrą H 1.9 GTC,zapaliła mi się kontrolka"klucz z autem" a także błąd o numerze ECN 24304,czy możecie mi pomóc w tej sprawie?
mikel
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Kontrolka samochód z kluczykiem przy przyspieszaniu

Postprzez t__d » 18 kwi 2013, o 18:25

Jak odczytałeś ten błąd? Trochę długi ten numer. Ostatnio dowiedziałem się, że "kluczyk" może zaświecić się przy problemach z szyną CAN. Jakiekolwiek urządzenie robi zakłócenia i komputer głupieje. Z tymi błędami to się pogubić można. U mnie komputer w warsztacie pokazuje błąd komunikacji w kolumnie kierownicy. OpCOM nie pokazuje błędu. Torque pokazuje P0124 układ napędowy turbo/super charger overboost condition, u2139 sieć.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.