Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne zjawiska po wymianie dwumasy i turbo

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwne zjawiska po wymianie dwumasy i turbo

Postprzez skax » 8 wrz 2017, o 11:21

Cześć, posiadam Astrę H GTC 2007r. 1,9 CDTI 150 KM. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wymieniłem koło dwumasowe oraz turbosprężarkę. I co mi się zaczęło nie podobać: - po wymianie dwumasy podczas ostrzejszego przyspieszania na 6 biegu od 140 do 160 czuć wibracje w samochodzie, a łydka na prawej nodze to aż lata. Jeśli przyspieszam z lekko wbitym pedałem gazu, nie czuć aż tak tego, na 5 biegu również jest ok. - na zimnym silniku wsteczny i jedynka bardzo ciężko wchodzą - może olej wyciekł ze skrzyni podczas wymiany ? - wczoraj zmieniłem turbo - wyjechałem od mechanika, w aucie bardzo mało mocy, wyjechałem na autostradę, nagle zaczął przyspieszać normalnie i puścił dużo czarnego dymu. Potem już było ok, moc wróciła, ale za to prędkość maksymalna spadła. Przed wymianami obu elementów ujechała mi 230, teraz 200 i koniec ... Może po prostu turbina musi się ułożyć ? Z racji nowego turbo chciałem ją zchipować. Mogę już teraz jechać na takiej świeżej turbinie czy poczekać aż faktycznie się ułoży ?
skax
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 wrz 2017, o 11:18


Re: Dziwne zjawiska po wymianie dwumasy i turbo

Postprzez lukasz.krotkie » 9 wrz 2017, o 07:12

Mam podobnie z dwumasą 1.3 cdti wymieniana miesiac temu tez mnie to niepokoi tylko kurcze chyba to forum wymiera słabo odpowiedzi widać jakies
lukasz.krotkie
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 wrz 2017, o 19:41
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.