Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwny problem 1.7ctdi

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwny problem 1.7ctdi

Postprzez syndykatorsm » 27 wrz 2017, o 21:51

Witam mam taki problem i nie jestem w stanie do konca upewnić się na czym jest rzecz.Tak więc, podczas jazdy na biegu gdy puszczam pedał gazu dochodzi do mnie dzwięk takiego jakby wycia gdy mam na biegu jałowym to wycie znika ale gdy juz normalnei mam na biegu i puszczam gaz ten dzwiek sie pojawia, mechanik powiedział ze to może być od alternatora ale czy jest to mozliwe? co myslicie na ten temat
syndykatorsm
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 21:43
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Dziwny problem 1.7ctdi

Postprzez szmic » 28 wrz 2017, o 11:14

wsłuchaj się dokładnie, jeżeli jest to podobne do bulgotania coś ala indyk (różnie porównują świst, gwizd, bulgot) i słychać go bardziej po stronie pasażera to problem leży w układzie paliwa a dokładnie huczy w pompie CR, dotyczy to silników DTJ/DTR, dźwięk występuje po odpuszczeniu nogi z gazu po gwałtownym przyśpieszeniu, czasami również na biegu jałowym, temat opisałem bardzo szczegółowo na innym forum, (szukaj w google dźwięk huczenia ............)
pozdr.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.