Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Napięcie na świecach żarowych

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Napięcie na świecach żarowych

Postprzez ozeh » 11 paź 2017, o 20:03

Po pierwsze witam wszystkich, bo to mój pierwszy post.

Półtora roku temu wymieniłem komplet świec żarowych na świece Denso DG-302 i teraz zauważyłem, że jedna z nich mi padła - sterownik podaje błąd "Glow device general error", a pomiar rezystancji na tej świecy wyraźnie wskazuje, że świeca jest uszkodzona. Zdziwiłem się, bo jeżdżę niedużo tym samochodem - w sumie może od zakupu zrobiłem kilka tysięcy. Zacząłem sprawdzać prądy i chyba wszystko jest w porządku, ale zdziwiła mnie jedna rzecz i tutaj dochodzimy do sedna - w momencie, kiedy świece nie powinny grzać (nagrzany silnik do 80 stopni) po przekręceniu kluczyka przekaźnik podaje na fajki świec znikome napięcie 0,3V - tak ma być, czy to jakaś usterka? Zawsze mi się wydawało, że przekaźnik nie powinien w ogóle jakiegokolwiek napięcia podawać w takiej sytuacji, ale nie znam się na prądach za dobrze, dlatego pytam.

Po takiej małej ilości cykli na pozostałych świecach zmienialibyście wszystkie czy tylko tą jedną? Średnio mi się widzi wydać znowu ~300PLN na komplet.

Pozdrawiam.
ozeh
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 19:56
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.