Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

z17dtl nie pali

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

z17dtl nie pali

Postprzez jarekft » 2 lis 2017, o 17:43

Witam , dziwna sprawa poczytałem kilka postów ale żaden nie był podobny do mojej sytuacji więc piszę nowy mianowicie
Auto stało około 1,5 tygodnia nie ruszane ani odpalane po tym czasie żona wsiadła odpaliła na dotyk jak zawsze cacy przez cały dzień jeździła i wielokrotnie gasiła i odpalała astrę aż pod koniec dnia 40km od domu dzwoni że auto wcale nie odpala
podjechałem do niej i zabrałem się za sprawdzenie
1 paliwo ok 3/4 zbiornika
2 zamieniłem kluczyk na mój i również kręci jak szalony a nie pali
3 posprawdzałem błędy żadnych
4 pozostał hol do warsztatu
w warsztacie na kompie kolegi wyszło że padł czujnik wału i nie widzi obrotów kupiłem nowy teraz widzi obroty podczas kręcenia dalej nie pali
wymieniłem filtr paliwa sprawdziłem szczelność połączenia przewodów jest ok poluzowaliśmy rurki od wtrysków i paliwo niby leci ale bardzo słabo .
Po wielu próbach postanowiliśmy na samostart odpalić po psiknięciu w układ pali od strzała ale jak tylko gaz się skończy lub przestane podawać do dolotu to od razu gaśnie .Proszę o pomoc co jeszcze sprawdzić czy od razu wykręcać pompę ? czy ją się regeneruje czy szukać jakiejś na szrocie a może coś innego już nam brak pomysłów a auto potrzebne jak nie wiem co z żoną po szpitalach jeżdżę pożyczonym samochodem a nie wiem jak długo to wszystko potrwa
jarekft
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 15:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: z17dtl nie pali

Postprzez Damian_PL » 3 lis 2017, o 08:23

EGR sprawdzałeś może on blokuje rozruch ?
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: z17dtl nie pali

Postprzez jarekft » 3 lis 2017, o 15:38

Witam błędów z EGR nie było a za bardzo nie wiem co ma wspólnego egr z blokowaniem zapłonu prosiłbym o wyjaśnienie i podpowiedź jak sprawdzić ewentualnie ??

jedyną rzeczą jaką sobie przypominam to jak go kupiłem i jechałem powyżej 130 km/h to zapaliła mi się kontrolka check i auto weszło w tryb awaryjny zdjąłem nogę z gazu po chwili zgasła i do dziś nie wyskoczyła nie wiem z czym to powiązać i co było powodem
jarekft
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 15:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: z17dtl nie pali

Postprzez Damian_PL » 4 lis 2017, o 09:36

Skoro mówisz że paliwo leci to ja bym szukał problemu w powietrzu lub wydechu. EGR to takie piękne ustrojstwo że nawet nie ma z nim powiązania a nie raz jest odpowiedzią na każde pytanie hehe :) był kiedyś czyszczony ?

Co do tego błędu z checkiem miałem podobnie 140km/h nagle check auto w tryb awaryjny, zabrana noga z gazu i wszystko oki. Przyjazd do domu podłączenie komputera i nic zero błędów. Po pół roku okazało się że kolektor dolotowy do wymiany klapy wirowe przestały działać tak jak powinny. Ale to tylko mój przypadek u ciebie może być co innego.
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: z17dtl nie pali

Postprzez jarekft » 12 lis 2017, o 18:39

Witam

Po wielkich walkach dalej klops ręce już opadają , jak bym nie wiedział co to za auto i skąd pochodzi pomyślałbym że kupiłem jakiegoś trupa do rzeczy

sprawdzone błędy -brak
egr sprawdzony nawet nie wymagał czyszczenia lekkie osady wytarte szmatką
wymienione oba czujniki wałka i wału
wymieniona pompa wraz z czujnikiem (zaworem) ciśnienia
wymieniony czujnik na listwie cr
dla świętego spokoju wymieniłem zawór turbiny wyglądał jakoś dziwnie (bardzo brudny)
sprawdzone wtryski jak powiedzieli w boschu w ZG jak nowe
co mam jeszcze sprawdzić????????????????????????????
już w pewnej chwili myślałem że coś immo się stało ale oba kluczyki sprawne serwisowy również
ps na tech2 żadnych błędów a to co usłyszałem w serwisie opla w ZG przyprawiło mnie o siwe włosy cytuję " u Panie po takich wymianach to coś grubego zostaw Pan na tydzień może znajdziemy"
aa oczywiście filtr paliwa również wymieniony , jedno co mnie zastanawia z mechanikiem to jak robiliśmy próby z przezroczystym wężykiem od paliwa to te paliwo jakoś powoli szło do pompy bez powietrza itp ale było widać że jakoś wolno w porównaniu do mojego to wręcz ślimaczo ja mam galaxy 1.9 tdi i tu jak sprawdzaliśmy jak jest paliwo zaciągane ze zbiornika to szok jak zapier......... do pompy
jarekft
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 15:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: z17dtl nie pali

Postprzez jarekft » 12 lis 2017, o 18:42

Witam

Po wielkich walkach dalej klops ręce już opadają , jak bym nie wiedział co to za auto i skąd pochodzi pomyślałbym że kupiłem jakiegoś trupa do rzeczy

sprawdzone błędy -brak
egr sprawdzony nawet nie wymagał czyszczenia lekkie osady wytarte szmatką
wymienione oba czujniki wałka i wału
wymieniona pompa wraz z czujnikiem (zaworem) ciśnienia
wymieniony czujnik na listwie cr
dla świętego spokoju wymieniłem zawór turbiny wyglądał jakoś dziwnie (bardzo brudny)
sprawdzone wtryski jak powiedzieli w boschu w ZG jak nowe
co mam jeszcze sprawdzić????????????????????????????
już w pewnej chwili myślałem że coś immo się stało ale oba kluczyki sprawne serwisowy również
ps na tech2 żadnych błędów a to co usłyszałem w serwisie opla w ZG przyprawiło mnie o siwe włosy cytuję " u Panie po takich wymianach to coś grubego zostaw Pan na tydzień może znajdziemy"
aa oczywiście filtr paliwa również wymieniony , jedno co mnie zastanawia z mechanikiem to jak robiliśmy próby z przezroczystym wężykiem od paliwa to te paliwo jakoś powoli szło do pompy bez powietrza itp ale było widać że jakoś wolno w porównaniu do mojego to wręcz ślimaczo ja mam galaxy 1.9 tdi i tu jak sprawdzaliśmy jak jest paliwo zaciągane ze zbiornika to szok jak zapier......... do pompy

ps jak odkręciłem u siebie wężyk wtrysku to aż sikało a w astrze to ledwo co leci czy to taka wielka różnica między pompami???
jarekft
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 15:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: z17dtl nie pali

Postprzez Damian_PL » 13 lis 2017, o 11:09

W boschu w ZG ? Masz na myśli Bosch car servise Auto Land Zielona Góra ? Jeżeli tak to ja bym im nie ufał ;/. Usuwałem u nich DPF i miałem bardzo nie miłe ekscesy z nimi.

Co do tego paliwa czy w filtrze paliwa był jakiś syf ? przy wymianie ?
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: z17dtl nie pali

Postprzez jarekft » 13 lis 2017, o 18:02

Nie pisałem o tym w Zawadzie to znajomy więc kichy by nie odwalił , filtr był czyściutki ale sprawa się wyjaśniła uszkodzona była druga pompa którą włożyłem ten sam efekt który był w oryginalnej pompie
zaryzykowałem podjechałem do Otynia i kupiłem używkę zapalił od strzała jak wcześniej ufffff koniec męczarni .
jarekft
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 15:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.