Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sprzęgło wpadło! Pilnie potrzebna pomoc

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Sprzęgło wpadło! Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez panbartoszpe » 4 gru 2017, o 15:03

Panie, Panowie, bardzo poważna sprawa dla mnie!
jestem na wyjeździe, około 100 kilometrów od domu, i mam tydzień na naprawę auta..
Co jest nie tak? Jadąc autem pedał sprzęgła wpadł.. zero oporu! próbowałem pompować, raz na kilka prób udało się jakoś zmienić bieg, czy wypiąć, ale sytuacja się powtarzał :cry:
moje pierwsze skojarzenie, że może jakoś wyprzęglik przeskoczył więc spróbuje odpowietrzyć! nadal nic..
dzisiaj próbując "napompować" sprzęgło zwróciłem uwagę że jakby w okolicach pedału sprzęgła uciekało powietrze (?)
Czy to wina leży po stronie pompki sprzęgła?
Jeżeli tak to jak to sprawdzić żeby być pewnym w 100% i czy wymiana jest w jakiś sposób skomplikowana? :|

Od razu chce dodać, że dla osoby która jest w stanie w jakiś sposób pomóc DOBRA FLASZKA leci! 8-)
panbartoszpe
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 lis 2015, o 09:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Sprzęgło wpadło! Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez Damian_PL » 5 gru 2017, o 07:36

Może czas na wymiane płynu hamulcowego za rzadki,sprawdź czy nie ma wycieku lub siłownik do wymiany.
Załączniki
wysprzeglik-opis.jpg
wysprzeglik-opis.jpg (82.41 KiB) Przeglądane 7225 razy
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Sprzęgło wpadło! Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez panbartoszpe » 6 gru 2017, o 15:32

wycieku przy pedale nie ma. na skrzyni również nic nie zauważyłem.
zastanawia mnie jedna rzecz, bo gdy wyjąłem akumulator i podstawę dostałem się do odpowietrznika. zastanawiam się czy może on sobie chodzić w lewo i prawo, ogólnie ma luzy.
Dodam że dzisiaj jak chciałem sprawdzić czy da rade napompować sprzęgło, to niestety ale ok 5min pompowania i zero oporu wiec wydaje mi się że z odpowietrzeniem również będzie ciężko, skoro nie ma ciśnienia
panbartoszpe
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 lis 2015, o 09:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Sprzęgło wpadło! Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez Damian_PL » 7 gru 2017, o 07:16

Czyli wycieku nie ma, a stan płynu hamulcowego również oki ? Co do tego ciśnienia całkiem możliwe że padła pompka skoro mówiłeś że było słychać jakby powietrze uciekało.
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.