Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ponowny montaż układu dpf Z19DT 06'

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Ponowny montaż układu dpf Z19DT 06'

Postprzez stazaj88 » 15 mar 2018, o 08:48

Witam
Po ostatniej wizycie na stacji diagnostycznej i informacji od diagnosty iż w tym roku zaostrzą się przepisy odnośnie badań technicznych, postanowiłem że zamontuję ponownie układ dpf oraz katalizator. Auto kupiłem w tamtym roku z padniętym silnikiem i wtedy też nie wiedziałem że z wybebeszonym układem wydechowym. Silnik zmieniłem, ale podczas zmiany zauważyłem że w katalizatorze dawcy (wersja bez dpf) jest dużo sadzy, i podczas odpalania na zimnym silniku auto puszcza dymka oraz nie równo chodzi do przegazowania. Czy jak założę katalizator oraz dpf to nie uszkodzą się przez te anomalie po odpaleniu? Co sprawdzić przed montażem? Czy mogę zamontować katalizator, dpf i dopiero po jakimś czasie jechać na wgranie odpowiedniego programu do sterownika ?
stazaj88
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 mar 2018, o 07:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.