Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Chek silnika Astra 1.7 CDTI 101km. Pomocy!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Chek silnika Astra 1.7 CDTI 101km. Pomocy!

Postprzez S.Kalinowski » 29 mar 2018, o 02:12

Hej!
Stałem się tydzień temu szczęśliwym posiadaczem Opel Astra H 1.7 CDTI 101km 2007r. :D
Jako nowicjusz (moje pierwsze auto), mam pytania do bardziej doświadczonych:

1) Jest taki problem: podczas jazdy na 5ym biegu (jeżeli w mocną górkę to i na 3-4) przy większym obciążeniu na silnik (np. wyprzedzaniu) zapala się check silnika, po czym auto przestaje się zrywać i bardzo powoli przyśpiesza (pedał na maksymalnie w podłogę, a ledwie przyśpiesza), zwykle check gaśnie po chwili (jeżeli zmniejszam obroty), czasem jeszcze się świeci nawet na mniejszych biegach. Kiedy nie zapala się check (a zapala się nie zawsze) auto jedzie normalnie, dynamicznie przyśpiesza i td.

Poprzedni właściciel mówił, że jego mechanik uważa, że problem polega w zaworze EGR i trzeba go wyczyścić, diagnostyka na stacji pokazała błąd P0002 i że trochę nie dolewa 4 wtrysk (reszta wtrysków go wyrównuje). Czy ktoś wie co to tak naprawdę może być i od czego warto zacząć (w tej chwili mam trochę ograniczony budżet po kupnie-rejestracji-wymianie olejów i zakupie opon budżet) i w jakiej kolejności co robić?

2) No i z poprzedniego pytania wywodzi się następne - czy ktoś zna dobrego mechanika lub serwis, który dobrze robi astry h w okolicach Katowic (aglomeracji Śląskiej)

Dziękuję wszystkim kto pomoże, w razie potrzeby mogę załączyć zdjęcia z diagnostyki itd.
:roll: :?:
S.Kalinowski
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 06:59
Lokalizacja: Katowice
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Chek silnika Astra 1.7 CDTI 101km. Pomocy!

Postprzez Patrykus » 29 mar 2018, o 07:05

Błąd o którym piszesz nie ma nic wspólnego z zaworem egr z którego są typu 0400, w Twoim przypadku jest coś z zaworem dozującym paliwo wg opisu błędu P0002 i może to być wtrysk, bo nie wiem o jaki zawór może chodzić
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.