Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Opel Astra H 1.7 CDTI 81KW (110KM) 2009r brak mocy i wibracj

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Opel Astra H 1.7 CDTI 81KW (110KM) 2009r brak mocy i wibracj

Postprzez kris1981 » 29 kwi 2018, o 21:44

Witam
Jestem posiadaczem Opla Astra H 1.7 CDTI
Na początku falujące obroty to wymieniłem zawór SCV na nowy. Po jakimś miesiącu falowanie powróciło to założyłem po przeczyszczeniu stary zawór i silnik zaczął pracować równomiernie (raz na jakiś czas pokazywało się delikatne falowanie), a po kilku miesiącach na nowo falowanie powróciło. Później pojawił się kolejny problem gdzie silnik traci na mocy i wolniej przyspiesza ( odczuwalne jest włączanie się turbiny ale też nie przyśpiesza tak jak wcześniej ) a przy 1100 do 2300 obrotach silnik zaczyna drgać i czasami wydaje dziwne dźwięki jakby drgające, klepiące zawory.
Świeci się kontrolka „samochód z kluczem” a po rozgrzanym silniku gdzie ponownie odpalam to ta kontrolka gaśnie. Po podpięciu komputera nic nie pokazało i wszystko jest ok. Wymieniony został filtr paliwa (był czysty, a paliwo z filtra nie miało żadnych osadów). Po kilku godzinach zamiast świecącej się kontrolki „samochodu z kluczykiem” pokazał się „silnik” i tak samo gasła przy odpalaniu jak silnik był rozgrzany. Następnego dnia kontrolka „silnik” znikła i powróciła znowu kontrolka „samochód z kluczykiem”

Może ktoś spotkał się z takim problemem i wie co to może być?
kris1981
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 21:05
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.