Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra h problem który dobija

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra h problem który dobija

Postprzez czuczu22 » 30 kwi 2018, o 19:57

Witam

Mój problem jest taki kupiłem Asterke po wymianie rozrządu coś zaczęło grzechotać mechanik powiedzial że to alternator z wacum pompą wymienione ale to nie to pojechałem do drugiego że to pompa wody też nie to bo wymienione już nie mam pomysłów pompa wody była do pewności zmieniona jeszcze raz ten grzechot pojawia się co kilkanaście sekund i na chwilę i znika i nie wiadomo co to tak się znają mechanicy byłem u trzeciego wymienił wszystkie rolki i też nic.Co to może być ?
czuczu22
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2018, o 19:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Astra h problem który dobija

Postprzez MarTech » 30 kwi 2018, o 21:13

Zrzucić pasek osprzętu. Będzie jasność czy to osprzęt czy w silniku. Jak osprzęt to został kompresor klimy - łożysko mogło się rozlecieć.
MarTech
 

Re: Astra h problem który dobija

Postprzez czuczu22 » 30 kwi 2018, o 22:05

Ok dzięki za odpowiedź faktycznie zostało tylko to jeszcze borykam się z dwoma sprawami przy jeździe powyżej 120 km i puszczeniu gazu wywala mi błąd p2279 niby mówią cze to czujnik map sensor ale czy to będzie to ?
czuczu22
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2018, o 19:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra h problem który dobija

Postprzez czuczu22 » 30 kwi 2018, o 22:16

https://youtu.be/PhPWH6usQLc tutaj jest filmik jak działa mój silnik
czuczu22
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2018, o 19:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Astra h problem który dobija

Postprzez MarTech » 1 maja 2018, o 06:22

Mnie to wygląda na nieszczelność dolotu. Jeśli to 1,9cdti to klapki w kolektorze lub EGR. Jeśli 1,7cdti to EGR.
MarTech
 

Re: Astra h problem który dobija

Postprzez czuczu22 » 3 maja 2018, o 15:20

Witam EGR był czyszczony autko normalnie odpala jeździ oprócz tego błędu ale kupię ten czujnik i go wymienię martwi mnie ten odgłos rechot od czasu do czasu.
czuczu22
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2018, o 19:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.